Aktuální článek
Legalizaci konopí nelze spojovat s vyšším počtem úmrtí na silnicích

Legalizaci konopí nelze spojovat s vyšším počtem úmrtí na silnicích

  • Aktuální studie potvrdila, že legalizace konopí pro léčebné a rekreační účely počet smrtelných dopravních nehod nezvyšuje.

Andrew Young, student Kansaské státní univerzity, se zaměřil na statistiku počtu úmrtí při dopravních nehodách za posledních 23 let a tato data analyzoval pomocí dvou různých statistických modelů. Jeho cílem bylo zjistit, jaký má na dopravní nehody vliv nedávná legalizace konopí. Young došel k závěru, že „legalizace konopí významnou roli v počtu úmrtí při dopravních nehodách nehraje. V číslech to znamená, že v důsledku legalizace konopí pro léčebné a rekreační účely se počet úmrtí na 100 000 ujetých kilometrů u jednoho vozidla nezvýšil ani nesnížil.“ 

Regresní analýza a srovnávací model

Young nejprve provedl regresní analýzu, která ukázala, že legalizace konopí v rámci území státu počet úmrtí v dopravních nehodách nijak neovlivňuje. Následovně vypracoval srovnávací model, ve kterém porovnal míru úmrtí při dopravních nehodách ve státech s legálním konopím a ve státech, které k legalizaci zatím nepřistoupily. Analytický model přizpůsobený dané problematice na míru využíval data z období osmi let od chvíle, kdy stát, který Young zkoumal, konopí legalizoval.

Mezi legalizací konopí a smrtelnými nehodami žádné statisticky významné pojítko neexistuje.

Ani výsledky této analýzy nenaznačily, že mezi legalizací a úmrtností existuje pojítko. Například v Arizoně, kde je léčebné konopí legální, byla úmrtnost při nehodách obdobná jako ve Wyomingu a Jižní Dakotě, kde legální není. Při porovnání situace ve Coloradu, Georgii a Iowě vyšlo najevo, že míra smrtelných nehod byla sice nejvyšší v Coloradu, ale tato tendence se objevila už před legalizací a v roce 2003 se navíc stabilizovala. V hlavním městě Washingtonu se zase míra smrtelných dopravních nehod po legalizaci léčebného konopí v roce 2010 snížila a dosáhla dokonce nižších hodnot než v Utahu a Virginii, kde je konopí zákonem zakázané.

„Výsledky analýzy naznačují, že mezi legalizací konopí a smrtelnými nehodami žádné statisticky významné pojítko neexistuje,“ vyjádřil se ke svému výzkumu Young. „Obavy zákonodárců i veřejnosti z potenciálního zhoršení situace na silnicích v důsledku legalizace se tedy zdají být zcela nepodložené. Srovnávací model ukázal, že za nedávný nárůst počtu úmrtí spojených s dopravními nehodami legalizaci vinit nelze. Legalizace konopí v této statistice jednoduše roli nehraje,“ vyjádřil se. 

Obavy zákonodárců i veřejnosti z potenciálního zhoršení situace na silnicích v důsledku legalizace se zdají být zcela nepodložené. 

Nedostatky, ale shoda

Za hlavní nedostatek studie, která dosud nebyla publikována v recenzovaném odborném časopise, se dá považovat výběr některých vstupních dat. Objem dat týkající se států, kde je konopí legální i pro rekreační užívání, je totiž v porovnání s daty o státech, kde je možná jen konopná léčba, poměrně menší. Přesto se však výsledky této studie shodují se závěry několika dalších výzkumů z posledních let. Mezi legalizací konopí a bezpečností na silnicích se pojítko zatím nikomu objevit nepodařilo.

Zdroj: www.marijuanamoment.net

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!