Aktuální článek
Ziggy Marley rozhoupe 31. července poprvé Prahu! Soutěžte o vstupenky

Ziggy Marley rozhoupe 31. července poprvé Prahu! Soutěžte o vstupenky

  • Poslední červencový den ovládne Divadlo Archa pravá jamajská atmosféra - vůbec poprvé v Praze zde po loňském premiérovém koncertě na festivalu Colours of Ostrava vystoupí Ziggy Marley, legenda reggae, osminásobný držitel Grammy a nejstarší syn Boba Marleyho.

“Reggae je mantra a meditace. Reggae je rytmus a vědomí. Jeho potenciál je nekonečný,” říká Ziggy Marley. “Vždy je před námi cesta dále, vždy existuje naděje v dalším východu slunce, v další sekundě a další minutě,” zní jeho motto. Podobně jako jeho otec Bob Marley na sebe vzal úlohu šiřitele poselství lásky, pozitivních vibrací a míru. Namísto chůze po vyšlapaném chodníku se ale vydal vlastní hudební cestou: jeho inovativní reggae s chytlavými melodiemi vstřebalo daleko víc rocku, funky, soulu a popu. Jeho zatím poslední studiové album, které vyšlo loni pod Marleyovým labelem Tuff Gong Worldwide a bylo nominováno na Grammy, je apelem k pospolitosti, aktivismu a lásce. “Veškerá rebelie má počátek v lidské mysli, v melodii a v hudbě. Rebelie je vědomí. Jakmile si uvědomíme její potenciál a naše vlastní uvědomění se začne šířit, vyrosteme i my samotní,” komentuje poselství alba Marley.

Inspirace z vesmíru 

David Nesta Marley, nejstarší syn Boba a Rity Marleyových, přezdívku Ziggy nezískal podle Ziggy Stardusta Davida Bowieho. V jamajském slangu se tak totiž říká jointu. Už jako malý se motal okolo otcových The Wailers; po jeho smrti založil se sourozenci úspěšnou skupinu The Melody Makers a v roce 2003 se pustil do sólové kariéry. Ziggy Marley představuje komplexního umělce: v jeho katalogu najdeme album a ilustrovanou knihu pro děti, kuchařku, výrobu biopotravin i komiks Marijuanaman. Souběžně s hudbou jde Ziggyho filantropie: v přesvědčení, že děti představují neomezený zdroj naší budoucnosti a čím více jim můžeme dát, tím více sami sebe osvítíme, založil s manželkou nadaci URGE pomáhající chudým dětem na Jamajce, v Africe a vlastně všude, kde je potřeba. Spolupracuje také s OSN a neziskovou hudebně vzdělávající organizací Little Kids Rock. V hudbě se spoléhá především sám na sebe, rád se ale postavil po bok mnoha velkých hvězd: Angelique Kidjo, Taj Mahala, The Chieftains, Paula Simona, Stinga nebo Dony Summer. Jeho hudba se objevila také v mnoha filmech a dokumentech. Společenský aktivismus zahrnující ochranu přírody přirozeně vstoupil i do Ziggyho textů, kdy tvrdí, že inspiraci čerpá ze všech stran – “z celého vesmíru, lidstva, lásky a míst, o kterých ani netuší, kde se nacházejí”.

Soutěž o vstupenky

Zkuste štěstí a vyhrajte na koncert, který se uskuteční 30. července v pražském divadle Archa, jednu ze čtyř vstupenek. Stačí znát odpověď na jednoduchou otázku a do 20. července nám ji poslat e-mailem na adresu fb.soutez@legalpub.cz. 

Jak se jmenuje poslední studiové album Ziggy Marleyho? 

Do zprávy uveďte své celé jméno a do předmětu napište “Ziggi Marley”. Křestní jména vítězů zveřejníme na stránce magazínu na Facebooku a kontaktovat je budeme také e-mailem. Koncert uvádí Colours Selection. Vstupenky v ceně 890 Kč v prodeji v sítích GoOut a Ticketportal a na pokladně Divadla Archa. Více informací na  www.coloursselection.cz

……………………………………………………………………………………………………………………….

Magazín Legalizace je mediálním partnerem akce. Zastavte se na stánku pro poslední číslo magazínu a knížky z edice Legalizace.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!