Aktuální článek
Guvernér Colorada podepsal zákony povolující rozvoz konopí až do domu a vznik konopných barů

Guvernér Colorada podepsal zákony povolující rozvoz konopí až do domu a vznik konopných barů

  • Coloradský legální trh s konopím neustále rychle roste. Na konci května navíc nedávno zvolený guvernér Jared Polis, který byl konopí vždy extrémně nakloněn, podepsal tři nové zákony, které budou legalizovat provozovny nabízející veřejné ochutnávky konopí, doručovací službu a umožní investice z dalších amerických i jiných států do místního konopného průmyslu.

Guvernér Polis si při příjezdu na legislativní sezení týkající se nových konopných zákonů vysloužil potlesk. Z jeho dlouholetého progresivního přístupu ke konopné politice jsou nadšení především přívrženci legalizace a představitelé konopného průmyslu. Svými podpisy i nadále plní slib podporovat rostoucí trh liberálnějšími zákony, kterých se jeho předchůdci báli.

Legální ochutnávky

Právní předpisy nově umožní podnikatelům otevřít provozovny, kde budou zletilí zákazníci moci konopné produkty rovnou konzumovat.

Zdá se, že alespoň někteří politici své sliby plní.

„Konopí se v Coloradu opravdu emancipovalo. Navzdory nejistým počátkům ho společnost nyní skutečně přijala,“ prohlásil Michael Eymer, zakladatel cestovní kanceláře pro fanoušky konopí nazvané Colorado Cannabis Tours. „Společně s mými obchodními partnery i zaměstnanci jsme neuvěřitelně hrdí, že můžeme v této zásadní společenské změně hrát nějakou roli.“ 

Zelený rozvoz

Dle dalšího zákona budou od ledna roku 2020 moci licencované obchody s léčivým konopím doručovat rostlinu a produkty z ní přímo k pacientům domů. Od ledna roku 2021 se toto povolení bude týkat dokonce i konopí určeného k rekreačnímu užívání – stačí, aby vám bylo minimálně jednadvacet let, a konopí vám dovezou až před práh. 

Konopí bez hranic

Třetí zákon má snad ještě větší dosah – ruší totiž nařízení, které v Coloradu znemožňovalo veřejně obchodovaným společnostem obdržet konopnou licenci. Nový zákon zároveň omezuje kontroly investorů ze stran státu. Svými podpisy plní guvernér i nadále slib podporovat rostoucí trh liberálnějšími zákony, kterých se jeho předchůdci báli. Stvrzením těchto návrhů Polis znovu potvrdil, že růst konopného průmyslu na rozdíl od svého předchůdce Johna Hickenloopera doopravdy podporuje. Hickenlooper se rozhodl, že bude za demokraty kandidovat na funkci prezidenta v roce 2020.

V rozhovoru pro magazín Marijuana Moment Polis ještě před guvernérskými volbami uvedl, že s některými Hickenlooperovými zákony nesouhlasí a že by je v případě získání funkce guvernéra chtěl vetovat. Zároveň slíbil, že prosadí i zákony, které před pár dny doopravdy svým podpisem stvrdil. Zdá se tedy, že alespoň někteří politici své sliby plní.

Zdroj: www.marijuanamoment.net

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!