Aktuální článek
Vaporizers battle No. 36: OmniVap Titanium XL x Sticky Brick Junior

Vaporizers battle No. 36: OmniVap Titanium XL x Sticky Brick Junior

  • Dnes nás v souboji vaporizérů čeká ochutnávka z kategorie zapalovačem nahřívaných kapesních přístrojů. V těchto případech potřebujete dvě ruce, protože v jedné vždy držíte vaporizér a v té druhé zapalovač.

Oba soupeři pochází z USA, nemají žádnou baterii, k jejich provozu potřebujete jen butan. Zároveň je ale nezbytné věnovat jim plnou pozornost, protože teplotu si regulujete citem. Kvalitu vaporizace pak nejvíc ovlivní vaše schopnost naučit se s vaporizérem správně zacházet. U obou totiž záleží na síle nádechu, délce nahřívání i vzdálenosti plamene. Máte-li už svého favorita, můžete ho sdílet v rámci našeho internetového hlasování.

OmniVap Titanium XL

Titanium XL je nejdelší kousek z dílny americké firmy Dynavap. Jeho štíhlé titanové tělo připomíná běžné dýmky, známé jako šlukovky. Na jednom konci najdeme náustek, na druhém plnící komoru. Ta je ale překrytá velmi důmyslným vrškem z tenké oceli. Přes něj se vaporizér nahřívá zapalovačem. Dochází přitom jak k nahřátí komory, tak i vzduchu, který proudí pod vrškem. Zároveň tento vršek lupnutím signalizuje přesný okamžik, kdy je OmniVap Titanium nahřátý na optimální teplotu. Zvuk podobný kliknutí se ozve také ve chvíli, kdy optimální teplota klesne. Podržením průduchu v horní třetině můžeme regulovat proudění vzduchu a chlazení výparu.

TIP: Pomocí náustku můžete posunovat sítko, čímž si regulujete velikost plnicí komory.

Sticky Brick Junior

Sticky Brick Junior je hranatý borec ve tvaru malé cihličky, vyráběné z různých druhů dřeva. Pod horním krytem se skrývá větší skleněný náustek a menší skleněná trubice. Právě tudy se ke komoře s bylinkami dostává horký vzduch. Ten si předehřejete turbo zapalovačem, který přidržíte v určité vzdálenosti od ústí trubice. Plnicí komora je umístěna ve spodní části, kde najdeme také průduch, kterým můžeme ovlivnit intenzitu proudění vzduchu. Jednotlivé díly jsou spojeny silným magnetem. V místech, kde se sklo dotýká dřeva, jsou umístěny robustní silikonové kroužky.

TIP: V průběhu vaporizace doporučuji bylinky promíchat, aby se ve všech vrstvách dokonaleji odpařily.

…………………………………………………………………………………………………………

SLEVA pro čtenáře Legalizace!

Zadejte při nákupu na e- shopu 
www.kvalitnivaporizer.cz kód “LEGALIZACE” a získejte 10% slevu na veškerý sortiment. 


Hlasujte o vítězi dnešníh duelu!

Výherci minulých kol: 

Partner Vaporizers Battle:

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!