Aktuální článek
Nepodceňujme seniory!

Nepodceňujme seniory!

  • Stříbrné vlasy, vrásčitá tvář. Pouze ty nejparanoidnější z nás by při pohledu na Darlene Mayes napadlo, že tahle babička nevede úplně běžný život klasické důchodkyně, ale skrývá nějaké tajemství... Ale není to sbírka mrtvých vypreparovaných manželů. Tahle paní se zabývá něčím úplně jiným - patří totiž mezi americké dealerské špičky!

Překvapeni byli i ostřílení hoši z kriminální policie, když v jejím bytě udělali razii. Typická vůně sušené trávy v ložnici vedla do skříně plné věcí, mezi nimiž se skrýval i pytel marihuany o hmotnosti téměř dvou kilogramů. V nočním stolku byly nalezeny svazky bankovek označených jako “15 000 dolarů”. V koupelně našli dýmku a další pytel trávy a v pokoji pro hosty, kde údajně spali vnuci, bylo v šuplíku celkem 200 000 dolarů ve vakuové zapečetěných schránkách. Mayes měla celkově doma 270 000 dolarů v hotovosti. Stařenka se však nenechala náhlým příchodem nevítaných návštěvníků zaskočit a prohlásila, že peníze pocházejí z jejího penzijního fondu. Kromě toho u ní v bytě našla policie také poloautomatickou pistoli a revolver. „Na svůj věk byla ve velmi dobré kondici,“ prohlásil jeden z policistů, kteří se zatýkání zúčastnili.

Byla to jedna z největších protidrogových razií v severní Oklahomě. „Cítili jsme, že jdeme po opravdu velký rybě,“ řekl policejní šéf Bobby Floyd. „A byl to šok,“ pokračuje. „Nemohu tomu uvěřit. Věk nemá žádné limity, může se stát cokoliv.“

Z vyšetřování vyplynulo, že síť jejích zákazníků pokrývala celé čtyři státy – Oklahomu, Arkansas, Kansas a Missoury. Policie tvrdí, že 40% marihuany v těchto oblastech pocházelo právě od ní. Byla napojena a síť dealerů, z nichž jedním byl i její syn Jerry.

Mayes není první babičkou, která byla obviněna, že důchodový věk využívá ke kariéře drogového dealera. Ve Spojených státech byla za stejný přečin zatčena Patricia Tabram, známá jako konopná babička, protože na své farmě pěstovala ve velkém marihuanu. Pár důchodců dealující tvrdé drogy byl zatčen i v Tenessee. Pradědečkem všech drogových dealerů je pak 83-letý Francis Cook, známý jako nejstarší britský dealer.

Není radno podceňovat starší generaci. Na první pohled neškodná seniorka může být velmi výkonným drogovým dealerem. Nevyvolává podezření a může vydělávat ohromné množství peněz, mnohem, mnohem více, než za dob svého nejproduktivnějšího věku. A pokud si dokáže udržet nízký profil, být nenápadná, nemluvit s mnoha lidmi a nezačne být chamtivá, dokáže takto fungovat celé roky. Darlene je toho zářným příkladem. Nikdy není pozdě užít si šťastné dětství!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!