Aktuální článek
Woody Harrelson bude v novém psychedelickém seriálu hrát Timothy Learyho

Woody Harrelson bude v novém psychedelickém seriálu hrát Timothy Learyho

  • Známý herec Woody Harrelson je již deset let kandidátem na roli Kena Keseyho v řadu let odkládané filmové adaptaci kultovního románu Toma Wolfa The Electric Kool-Aid Acid Test (Kyselinovej test), kterou nekonečně dlouho chystá režisér Gus Van Sant. Harrelson si nyní čekání na tuto magickou jízdu rozhodl zkrátit rolí jednoho z dalších průkopníků ve výzkumu LSD – Timothyho Learyho.

V magazínu Deadline se nedávno objevila zpráva, že Harrelson bude hrát v krátkém seriálu natočeném podle knihy Billa Minutaglia a Stevena L. Davise, The Most Dangerous Man in America (Nejnebezpečnější muž Ameriky), která sleduje Learyho osud na počátku sedmdesátých let, kdy utíkal před FBI. Projekt vznikl pod taktovkou Luka Davise, jenž mimo jiné stál i za poslední adaptací románu Catch-22 (Hlava XXII). Davis se kromě režiséra nového seriálu rozhodl zapojit i do jeho produkce. 

Profesor na útěku

Timothy Leary se v šedesátých letech stal díky průkopnickým experimentům s psychedelickými látkami jednou z nejznámějších a nejkontroverznějších postav harvardské katedry psychologie. Není tedy divu, že si producenti seriálu vybrali právě jeho. Leary se proslavil zejména jako vedoucí vědec harvardského psilocybinového projektu – kvůli tomuto výzkumu ho nakonec z konzervativní univerzity vyhodili. 

Seriál bude sledovat Learyho osud na počátku sedmdesátých let, kdy utíkal před FBI. 

Leary se však nevzdal a svůj projekt přemístil do mexického města Zihuatanejo. Ani tam se mu však nepodařilo setrvat déle – zanedlouho se místním autoritám znelíbil, a tak se pokusil ukrýt v obřím sídle ve státě New York. V tu chvíli si na něj rozhodla posvítit FBI a zbytek si už asi dokážete představit sami. 

Šílený trip

Leary se díky svému neúnavnému výzkumu a kontroverzním krokům v akademickém světě stal ikonou tehdejšího psychedelického undergroundu, který se neúnavně snažil sabotovat vládnoucí establishment až do konce 20. století. Jeho snad nejradikálnějším činem byl útěk z věznice a následující putování v ilegalitě, při kterém se před FBI schovával snad všude po světě – právě na tyto události se seriál zaměří. 

Leary se schovával u Černých panterů v Alžírsku, odkud ho FBI v čele s Nixonem vyhnala na zběsilý útěk napříč Evropou, až nakonec skončil na Blízkém východě. 

V roce 1970 byl Leary odsouzen k deseti letům vězení kvůli obviněním spojeným s konopím. Leary se však tak snadno nedal – po důkladné přípravě se mu podařilo z vězení za pomoci protivládní organizace Weathermen utéct a následující dva roky strávil na šíleném drogovém tripu po celém světě. Mimo jiné se schovával u Černých panterů v Alžírsku, odkud ho FBI v čele s Nixonem vyhnalo na zběsilý útěk napříč Evropou, až nakonec skončil na Blízkém východě, kde ho americká vláda nakonec v roce 1972 v Afghánistánu dostala. Seriálu The Most Dangerous Man in America se zatím žádný distributor neujal, ale očekává se, že se po něm brzy všichni vrhnou. Harrelson a Davies by se museli hodně snažit, aby tak slibný námět pokazili. Teď už jen zbývá doufat, že tyto psychedelické novinky rozhoupou Guse Van Santa k tomu, aby Kyselinovej test konečně natočil.

Zdroj: www.vice.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!