Aktuální článek
Zákulisí MMM 2012 – demonstrace za legalizaci konopí

Zákulisí MMM 2012 – demonstrace za legalizaci konopí

  • Scházíme se pravidelně každou středu už od března, vždy v šest večer v salónku jedné žižkovské restaurace. Dobře tam vaří a dobře nás tam znají, sdružení tam pořádá valné hromady už pár let, hádám, že nejméně posledních deset. Je půl sedmý a konečně přicházejí první členové sdružení, promotéři, produkční a jejich kámoši - organizační jádro a hnací motor celé demonstrace za legalizaci konopí. Omlouvají se, že to dřív nestihli kvůli práci, a já pokaždé přemýšlím, proč nemáme schůzky od sedmi, aby nikdo nemusel mít pocit, že buď čeká, nebo že jde pozdě. Objednáváme si a začínáme schůzi. Na programu je toho dnes skutečně dost.

Slíbený pronájem ostrova Štvanice nám magistrát Prahy bez jediného vysvětlení zamítl a svou ignoranci úředníci stvrdili mlčením a nezvedáním telefonů. No, co můžeme dělat? I když jsme nechali vytisknout plakáty, které teď můžeme hodit do popelnice, stejně se všem líbila víc Parukářka. Jen aby se to líbilo i radnici Prahy 3. Co tu máme dál? Musíme zajistit dostatečný úklid po akci. Na to je vždycky nejvíc stížností. Přesvědčit demonstranty a návštěvníky happeningu, aby po sobě uklízeli a navíc i recyklovali plasty a sklo, které si sami přinesou, není snadné. Naše pivní kelímky mají dvoukorunovou zálohu, která dost lidí motivuje k lehké práci a slušnému výdělku při sběru, ale ostatní obaly většinou zůstanou tam, kde je někdo odhodí. Ještě že se vždycky najde pár dobrovolníků, kteří v neděli pomůžou s úklidem. Další bod. Všichni hudebníci a umělci, kteří se letos myšlenku legalizace rozhodli bez nároku na odměnu podpořit, jsou naštěstí už domluvení a patří jim od nás veliký dík. Dvě profesionální hudební pódia jsou zajištěna, stejně jako nezbytný elektrický proud i backstage s lákavým občerstvením. Přípravy konopného trhu, kinosálu, čajovny s oddechovou zónou a bohaté nabídky stánků se vším možným vrcholí. Dále probrat detaily samotné demonstrace v centru Prahy a trochu ten pochod proti loňsku vylepšit. Potřebujeme více aut s hudbou, nějaké žongléry a hlavně dost transparentů a vlajek s konopným listím. A vůbec nejlepší by bylo, kdyby v průvodu jela na korbě náklaďáku kapela a na živo zahrála do kroku. Co nám ještě dneska zbývá probrat? Samozřejmě reklama celé demonstrace a happeningu. Nové plakáty i letáky jsou vytištěné. Web demonstrace se pomalu plní novinkami. Sociální sítě podchyceny. Potřebujeme ještě dobrovolníky na výlep plakátů po celé republice a tiskovou zprávu pro masmédia. Rozhodně nejsme s prací na přípravách u konce, ale dnešní schůzka pomalu končí. Je téměř deset hodin večer a úkoly do příštího týdne jsou rozděleny.

Konečně stojíme po tomto náročném večeru venku v kroužku na čerstvém vzduchu, podáváme si nejen ruce a všichni cítíme, že letošní rok přinese mnoho změn. Nikdo si už nemyslí, že tuhle dobrovolnou práci děláme nadarmo.

Legalizaceeeeeee

Million Marihuana March 2012 – demonstrace za legalizaci konopí se uskuteční 5. května 2012 v Praze. Začne ve třináct hodin na Karlově náměstí demonstrativním pochodem centrem města a povede do parku Parukářka, kde bude připraven bohatý kulturně-zdělávací happening. Všichni, kdo chtějí akci podpořit, pište prosím na info@legalizace.cz; veškeré novinky a informace o demonstraci naleznete na webu mmm.legalizace.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!