Aktuální článek
Klinická studie přelomového vaporizéru s přesným dávkováním kanabinoidů

Klinická studie přelomového vaporizéru s přesným dávkováním kanabinoidů

  • Cílem izraelské studie bylo zhodnotit účinnost, praktičnost, bezpečnost a výsledky léčby při používání inhalačního přístroje Syqe Inhaler Exo, což je farmakokineticky certifikovaný inhalátor konopí s dávkovačem. Studie se účastnili pacienti, kteří podstupují oficiální konopnou léčbu.

Účastníci výzkumu vyplňovali před a po inhalaci z přístroje dotazník, ve
kterémhodnotili změny ve vnímání intenzity bolesti na škále od 1 do 10 a v relevantních případech i míru nevolnosti, zvracení a křečí způsobených chemoterapií. Po posledním použití inhalátoru navíc pacienti vyplnili dotazník ohledně spokojenosti s účinností léčby a používáním inhalátoru.

Pacienti dle lékařského předpisu užívali čtyřikrát denně 500 mikrogramů THC. Každá dávka byla pacientům podávána metodou inhalace 0,016 gramu sušeného a nadrceného konopí. V případě akutních nevolností a bolestí mohli pacienti užívat až čtyři další stejně vysoké dávky denně. Výsledná denní dávka konopí užívaná při inhalaci přes přístroj Syqe byla 51 miligramů oproti 1 000 miligramů, které pacienti užívali před započetím této studie.

Pacienti obecně neměli problém se s inhalátorem Syqe rychle naučit pracovat a během hospitalizace ho i nadále snadno používali. Intenzita bolesti se dle odpovědí účastníků studie oproti předchozímu stavu znatelně snížila 30–60 minut po inhalaci. Tři účastníci uvedli, že u nich inhalace vyvolávala mírný kašel, který po chvíli sám odezněl. S používáním inhalátoru Syqe Inhaler byli zdravotníci i pacienti velmi spokojení.
Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!