Aktuální článek
Vliv kokainu na erekci

Vliv kokainu na erekci

  • Kokain a penis nejsou úplně kamarádi, jak ukazují nové výzkumy.

Spektrum souvisejících trablí je bohatší než seznam nechtěných příměsí v pouličním koksu – od scvrklého pinďoura přes snížený počet spermií až po priapismus, tedy neutuchající erekci, která není zas tak báječná, neboť bolí. Ale pozor, kokeš dokáže i horší věci!

Penisům na drogách pšenka nekvete. Důvodů je více, ale hlavní z nich je ten, že stimulanty jako MDMA a kokain působí jako vasokonstriktory. To znamená, že zužují krevní cévy a tím i zhoršují krevní oběh. Ve výsledku to neznamená nic menšího, než že se pánům penis smrskne na rozměry menší než malé. Těm, kdo si tyto substance již někdy vyzkoušeli, zde patrně není třeba nic vysvětlovat, jelikož tyto patálie zažili doslova z první ruky. Největší prekérka spočívá v tom, že po našňupnutí kokosem přichází i chuť na sex. A to právě není úplně ideální choutka ve chvíli, kdy se páníčkova chlouba choulí v pozici malého mrtvého brouka.

Touha bez kondomu

„Podle nedávné studie způsobuje konzumace kokainu zvýšení sexuální touhy, ale vede k méně častému použití kondomu,“ vysvětluje poněkud jinotajně doktorka Mary Samplaski, vedoucí oddělení mužské plodnosti na Urologickém ústavu Jihokalifornské univerzity. „Každý muž je sice jiný, ale u mnoha z nich užívání kokainu skončí sexuální dysfunkcí.“

Kokain způsobuje potíže s ejakulací a snižuje množství spermatu.

„Kokain způsobuje potíže s ejakulací a snižuje množství spermatu,“ konstatuje lakonicky doktorka Mandy Tozerová, ředitelka londýnské kliniky reprodukční medicíny CARE Fertility. „Chronické užívání kokainu může ovšem vést i k priapismu, což je stav přetrvávající bolestivé erekce, často vyžadující lékařský zákrok.“ I úsměv mi tuhne na rtech. Znamená to ledové obklady, injekci adrenalinu, případně punkci penisu, tedy jeho vyprázdnění. „Je to závažná porucha a může mít trvalé následky,“ varuje sveřepé kokainisty doktorka Tozerová.

To byla jízda

Pojďme si to shrnout. Kokain vás uvězní v nesnesitelném stavu, kdy zoufale prahnete po sexu, ale nemůžete si ho dopřát, protože se vám nepostaví. Když už se vám postaví, nebudete mít náladu na kondom, čert vem sexuálně přenosné nemoci. A pak budete přirážet do omrzení, protože se ne a ne udělat. A teď bonus: Když to s pudrováním rypáčku přeženete, může vám naběhnout erekce tak kolosálně neoblomná, že skončíte na místní pohotovosti. Dobře, možná raději ne na místní. A ještě třešnička na dortu: Zvyšujete si naději na to, že se vám radikálně zmenší počet spermií. Jak mě upozorňuje doktorka Tozerová, je prokázáno, že požívání kokainu je běžnější u mužů s nižším počtem spermií a že jeho chronické užívání může snížit stavy těch bičíkatých potvůrek. Jako by toho nebylo málo, kokain se hojně užívá ruku v ruce s alkoholem, a i příležitostný kuřák nakonec usoudí, že si může dát cígo, vždyť přece kouří, „jen když je na sračku“. Přitom jak alkohol, tak tabák mají na spermie neblahý dopad.


I vajíčka v háji

Doktorka Samplaski se hlásí o slovo: „Podle výsledků jedné studie, která se zabývala účinkem kokainu na histologii a fungování varlat, kokain rapidně narušuje tvorbu spermatu, takže se počet spermií sníží přibližně na polovinu. Užívání kokainu ovšem vede rovněž ke snížení hladiny testosteronu a také je prokázáno, že zapříčiňuje umírání spermií, což může souviset s jeho negativním vlivem na krevní oběh.“ Dere se mi na rty otázka: Až mi bude pětatřicet a přestanu se živit sněhem a mraženými polotovary, možná dospěju k rozhodnutí mít děti. A co když se mi to náhodou podaří? „Ohledně toho, zda užívání kokainu muži může vést k postižení počatého plodu, neexistuje dostatek informací,“ neuklidňuje mne doktorka Tozerová. Nejděsivější údaj si ale nechává na konec. „Při pokusech na myších však bylo prokázáno, že spermie mohou fungovat jako jakýsi dopravní prostředek pro přenos kokainu do vajíčka.“

Děti narozené matkám užívajícím během těhotenství kokain vykazovaly závažné neurologické a vývojové abnormality.

To nezní dobře, zejména s ohledem na to, že podle několika studií „děti narozené matkám užívajícím během těhotenství kokain vykazovaly závažné neurologické a vývojové abnormality.“ Ve věku jednoho roku, jak uvádí doktorka Samplaski, měly tyto děti výrazně horší výsledky v kognitivních a motorických testech. Třebaže dosud neproběhly veškeré potřebné průzkumy – zčásti i proto, že respondenti se obávali přiznat k užívání kokainu coby nelegální drogy –, zdá se, že kokain dokáže odcestovat společně se spermií do vajíčka, a tudíž narušit zdravý vývoj plodu.

Rychlejší než pizza

Nová zjištění mě rozhodně nenadchla. Kokain je v módě a má za následek stále více hospitalizací i úmrtí. V některých městech je snazší sehnat pytlík kokainu než si objednat pizzu. Jaký vliv to bude mít na reprodukční kliniky v blízké budoucnosti, nám ukáže jen čas.

Zdroj:
vice.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!