Aktuální článek
High Tech 54: Chytré pěstební inovace

High Tech 54: Chytré pěstební inovace

  • Pěstební systém, který udělá všechnu práci za vás, chytrá výživa pro rostliny a inovativní systém pro měření obsahu účinných látek v bylinkách.

NUMAZON Control

Pěstuj u moře, a ne v komoře! Na trhu je konečně pěstební automatizovaný systém, který zvládne celý pěstební cyklus sám – od semínka po závěrečný flushing. Vyrobený ze špičkových komponentů. Namíchá, udrží, vymění zálivku. Upraví a pohlídá všechny parametry prostředí: teplotu vzduchu, zálivky, relativní vlhkost, koncentraci oxidu uhličitého, hodnoty pH a EC, volitelně i DO a ORP. Vše zvládne buď s lokálním, nebo vzdáleným přístupem přes zabezpečenou komunikaci. Všechna nastavení prostředí a zálivky pro jednotlivé fenofáze rostlin je možné vytvářet, sdílet s přáteli či využít přednastavených profilů. Umí přizpůsobit chování systému dle reálně připojených výkonových částí. Zařízení je výsledek práce týmu českého výrobce hnojiv JUNGLE indabox a jeho software zná dokonale chování pěstebního celku. Výrobce poskytuje individuální podporu a softwarové vybavení včetně plného přístupu k automatickým aktualizacím

Cena:
Plně vybavený systém – 218 990 Kč 

www.jungletek.cz
www.derkontroller.cz  

TA Pro Organic 

Pro Organic je vysoce koncentrovaná, plně organická jednosložková výživa od společnosti Terra Aquatica. První a dosud jediné kompletní certifikované organické hnojivo pro veškeré substráty je praktické a neuvěřitelně efektivní jak pro zahrádkáře, tak i pro profesionální pěstitele. Pro Organic je ideální pro libovolný typ rostlin a jeho receptura je speciálně vyvinuta tak, aby naplňovala potřeby všech rostlin v průběhu růstu, kvetení i zrání. Výživa Pro Organic je dokonale rozpustná a dobře se přizpůsobuje automatickým systémům a systémům kapkové závlahy, stejně jako ručnímu zalévání při běžném pěstování. Také jde o jedinou výživu, která je certifikována pro použití v bioponii, což je organická hydroponie s odhalenými kořeny v recirkulačním systému. Hnojivo Pro Organic dodává rostlinám vyváženou a efektivní výživu tím, že aktivně zlepšuje stav v oblasti kořenů a vyživuje mikroby, jež žijí v souladu s rostlinou. Je k dostání v půllitrovém, litrovém, pětilitrovém a desetilitrovém balení. Organické produkty Terra Aquatica jsou postaveny na ekologických principech a respektu vůči životnímu prostředí a splňují přísná evropská kritéria pro organické zemědělství (ES č. 834/2007). 

Orientační ceny:

Pro Organic Grow / Bloom 1l – 420 Kč
Pro Organic Grow / Bloom 5l – 1 470 Kč

www.eurohydro.com

GemmaCert 

Pod izraelskou značkou GemmaCert přichází na trh poloprofesionální laboratorní řešení, které svým uživatelům nabízí výkonný nástroj na měření obsahu účinných látek v konopí pomocí technologie NIRS – blízká infračervená spektroskopie. V elegantním a přenosném designu se ukrývá uživatelsky jednoduché zařízení navržené na rychlou a cenově dostupnou analýzu základních kannabinoidů, které poskytuje spolehlivé údaje o složení a účinnosti, aniž by se poškodilo samotné květenství nebo se změnila jeho účinnost či komerční hodnota. Pěstitelé, prodejny, laboratoře, ale i domácí uživatelé mohou pomocí GemmaCertu testovat neomezené množství květů, což jim šetří čas a náklady spojené se vzorkováním šarží a laboratorním testováním. Toto jednoúčelové zařízení kombinuje 3 technologie: spektrometrii, analýzu obrazu a analýzu dat, aby poskytlo spolehlivé řešení pro měření složení a účinnosti konopí v reálném čase. Výsledky jsou doručovány přímo do proprietární zabezpečené aplikace ve vašem smartphonu. Zařízení je šetrné k životnímu prostředí, samotná analýza nevyžaduje žádná rozpouštědla nebo jiné chemické příměsi, navíc při testování nevzniká žádný nebezpečný odpad. Pokud vás zajímá, jaké vlastnosti má konopí, které užíváte, pak Gemmacert je možným řešením.

Orientační cena:
GemmaCert – 95.000 Kč
gemmacert.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!