Aktuální článek
Průvodce papírky Mascotte King Size

Průvodce papírky Mascotte King Size

  • Mascotte je nizozemská rodinná firma založená v roce 1858 jako Mignot & de Block BV. Sídlo společnosti je v nizozemském Eindhovenu, kde společnost v roce 2018 oslavila 160. výročí svého založení. Jak vidno, výrobky Mascotte mají za sebou neuvěřitelnou historii. A po všech těch letech stále platí heslo „třikrát lepší“ – balí se lépe, lepí lépe, hoří lépe.

Velikosti: King Size, 1¼ Size, Rolls          

Každý má svůj osobitý styl a způsob balení cigarety. Z toho důvodu jsou naše papírky v různých velikostech a mohou být silné nebo tenké. Papírky King Size – 107 milimetrů na délku – je široký 53 milimetrů (běžný) nebo 44 milimetrů (Slim – úzký rozměr). Papírky o velikosti 1¼ mají šířku 44 milimetrů a délku 78 milimetrů. Mascotte Rolls o šířce 44 milimetry a délce 5 milimetrů patří k nejdelším papírkům na trhu.

Hmotnost papíru a vlastnosti hoření 

Je dobré mít v kapse všechny trumfy, a to se týká i hmotnosti papírků. Ta je uváděna v gramech na metr čtvereční. Papírky Mascotte King Size jsou k dispozici v gramážích od 12 gramů do 14 gramů na metr čtvereční. Hmotnost papíru významně ovlivňuje vlastnosti hoření. Všechny papírky Mascotte King Size patří do kategorie pomalu hořících papírků, což znamená, že papír hoří pomalu a zcela zhasne, pokud nepotahujete.

Tip od zasvěcených: Pokud chcete porovnat vlastnosti hoření různých papírků, můžete jednoduše položit srolovaný smotek do popelníku a sledovat způsob hoření.

Buničina ze dřeva, lnu a konopí

Papírky Mascotte jsou 100% přírodní papírky vyrobené pouze z rostlinných vláken. Pro výrobu papírků není potřeba kácet žádné stromy. Jsme totiž stejně zelení jako naše balíčky papírků. K výrobě papírků Mascotte King Size, které nehoří samovolně, ale pouze tehdy, když kouříte, se používá len a konopí nebo směs obou rostlin. Len a konopí jsou jednoleté rostliny, které lze pěstovat jako obnovitelnou surovinu pro výrobu papíru. Mascotte Organic je vyrobena ze 100% certifikovaného organického konopí.

Lepidla

Nezbytnou součástí papírků na balení je lepidlo. To je důležité pro optimální požitek z vlastnoručně ubalené cigarety. Dlouhá hrana každého papírku Mascotte má pogumovaný pásek. Ten je několik milimetrů široký a impregnovaný arabskou gumou nebo dextrinem. Obě lepidla jsou brána jako potraviny. Dextrin je světle žluté barvy a je vyráběn z bramborového škrobu, lepí ihned po spojení obou stran papírku. Arabská guma je naopak vyrobena z akácie a je bezbarvá. Trvá však chvíli, než začne účinně lepit. Oba typy lepidel neovlivňují chuť. V našich lepidlech se zásadně nepoužívají žádné živočišné látky a jsou tedy 100% veganské.

Dárek pro předplatitele: Mascotte M-Serie KS Slim Combi Pack

Mascotte M-Serie KS Slim Combi Pack je unikátní balení 34 ultratenkých (12 g/m2) dlouhých papírků spolu s papírovými filtry, které je možné libovolně upravit v délce i šířce podle perforace na filtrech. Papírky jsou pomalu hořící, opatřené lepicím proužkem z přírodního lepidla – arabské gumy. Elegantnost a kvalitu balení umocňuje magnetický uzávěr, který udrží papírky i filtry čisté, a navíc zabaví uživatele ve volných chvilkách. Věříme, že jejich kouzlu propadnete i vy!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!