Aktuální článek
Seedbanka: Philosopher seeds

Seedbanka: Philosopher seeds

  • Philosopher Seeds je španělská semenná banka, která se zapojila do šlechtitelských projektů již v devadesátých letech, ačkoli na trh s vlastními odrůdami vstoupili až v roce 2008. Od samého počátku spolupracují s uznávanými šlechtiteli konopí, mezi které patří například Jimi z Reggae Seeds nebo OSG Collective, bez kterých by se výzkum a vývoj některých jejich unikátních odrůd jen stěží uskutečnil. Philosopher Seeds dnes nabízí bohatou paletu semen jedinečných odrůd s vlastní genetikou, jež je zárukou klíčivosti a kvality. Nedalo nám to a zeptali jsme se jejich dvorního šlechtitele na více podrobností o celém projektu.

Jak bys popsal vaši společnost, jakou máte filozofii a jaké cíle?

Jsme skupina konopných nadšenců s dvaceti lety zkušeností v oboru pěstování a šlechtění konopí. Při vývoji odrůd se snažíme vybírat co nejlepší rodiče, ale nejen to. Stejně tak věnujeme maximum pozornosti všem detailům během celého procesu produkce semen. Všechny fáze podléhají přísné kontrole kvality, od pěstování po ruční selekci semen, protože cílem je nabídnout zákazníkům jen to nejlepší možné osivo. Semínka testujeme na klíčivost, pravidelně testujeme pěstování starých i nových odrůd, máme skvělé spolupracovníky… Díky tomu všemu jsou dneska Philosopher Seeds tam, kde jsou.

Čím se Philosopher Seeds vymyká mezi ostatními seedbankami? Proč by si měli zákazníci pořizovat právě vaše semena?

Naše genetika je opravdová. Žádné kecy. Když si koupíte náš Purple Punch x Do-si-dos, můžete si být jistí, že je to prvotřídní klon Purple Punche zkřížený se severokalifornským klonem Do-si-dos. Když odrůda vychází z naší vlastní selekce, netajíme se tím. Snažíme se o jednoduchost a transparentnost, konec konců jen tudy vede cesta ke spokojeným zákazníkům. Používáme jen ty nejlepší genetiky, všechno testujeme, semínka přebíráme pečlivě jedno po druhém… cílem je prostě nejvyšší kvalita. Taky jsme pyšní na to, jakou máme zákaznickou podporu. Naši zákazníci mohou kontaktovat i šlechtitele a probrat přímo s nimi, co je trápí!

Kdo pěstuje konopí, nikomu neškodí!

Jak vidíš podnikání v České republice, proč jste se rozhodli spolupracovat právě s distributorem 5semen.cz? Uvidíme se v listopadu na Cannafestu v Praze-Letňanech?

Východoevropský trh poslední dobu významně vzrostl a Cannafest se stal hodně významným veletrhem. Taky víme, že u vás pěstuje stále více lidí. Zkrátka nazrál čas a my zahájili spolupráci s významným českým distributorem semen. Jedině tak se lidi dozvědí o našich genetikách.

Purple Punch x Dosidos od Philosopher Seeds. 

Které vaše odrůdy jsou mezi zákazníky nejoblíbenější a čím to asi je?

Mezi našimi klasikami je asi nejprodávanější Early Maroc. Je to venkovní odrůda a sklízí se v druhé půlce srpna, takže má nespočet věrných fanoušků, kteří se k ní vracejí každé léto. Dokonce jsme zahájili speciální šlechtitelský program, kde je Early Maroc jedním z rodičů, a zkoušíme ho křížit s různými klony jako třeba GG#4 nebo GSC Thin Mint. Vypadá to slibně, nádherné kytky!

Dalším takovým bestsellerem je Lemon OG Candy. Má jedinečnou citrónovou vůni. Hodně indoorových pěstitelů má rádo Black Bomb, protože dává konzistentní výsledky, je na něj spoleh. V poslední době se chytl kříženec Purple Punch x Do-si-dos, parádní kytky. A taky Key Lime Pie x Do-si-dos. Jsou to odrůdy výjimečné kvality a určitě o nich brzy uslyšíte víc!

Které odrůdy máš nejraději ty osobně a proč?

Totálně si ujíždím na Key Lime Pie x Do-si-dos. Key Lime Pie je fenotyp Girl Scout Cookies, takže jde vlastně o zpětného křížence GSC, protože Do-si-dos je hybridem odrůd OG Kush Breath GSC a Face Off OG. Má úžasnou vůni, se smetanovými a citrónovými tóny, které kontrastují se zemitým pozadím – zkrátka lahůdka. Kromě toho kvete rychle a vůbec je moc fajn.

Pěstování konopí by mělo patřit mezi základní lidská práva.

Společnost jste se rozhodli založit ve Španělsku – co si myslíš o tamější regulací konopí? Jak by podle tebe vypadala ideální regulace po celém světě?

Jsem přesvědčen, že pěstování konopí by mělo patřit mezi základní lidská práva garantovaná příslušnými úřady. Lidstvo využívá konopí již po tisíciletí k mnoha různým účelům v rozličných odvětvích od lékařství po průmysl. Kdo pěstuje konopí, nikomu neškodí, takže má plné právo užívat svou bylinku k léčbě nebo rekreaci. Ve Španělsku je to postavené na hlavu: na jednu stranu tady fungují konopné kluby, obrovské veletrhy, konopné poháry a jiné akce… ale doma nic pěstovat nesmíte, ani pár kytek!

Jak obecně vnímáš budoucnost konopí?

Za posledních deset let se očividně něco změnilo. Současná situace je nesrovnatelná – stále přibývají země, které dovolují svým občanům konopí pěstovat nebo se jím léčit. Hlavní otázka nyní je, zda nám po legalizaci umožní pěstovat si svou vlastní trávu, anebo budeme muset nakupovat u korporací? Toho se trochu obáváme a jsme rozhodně pro plnou legalizaci!

Chtěl bys závěrem něco vzkázat našim čtenářům?

Jsme fakt nadšenci do konopí a moc rádi si o něm pokecáme úplně s každým. Takže doufáme, že se uvidíme na pražském Cannafestu! Bude nám potěšením vyměnit si zkušenosti a poznatky s českými growery. Ať vám to hezky roste a opatrujte se!

www.philosopherseeds.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!