Aktuální článek
Forest.ink 2 Viva la Amazonia! Zveme vás na benefiční akci pro Amazonský prales

Forest.ink 2 Viva la Amazonia! Zveme vás na benefiční akci pro Amazonský prales

  • Amazonský prales je unikátním místem díky své bohaté biodiverzitě a přírodnímu bohatství. Každým dnem je z ní však vypáleno 81 000 hektarů půdy. Každým dnem miliony zvířat přichází o své přirozené prostředí nebo rovnou o život. Iniciativa Forest.ink organizuje přednášky zaměřené na téma podpory udržitelnosti a ochrany pralesa.

Slouží jako informační a edukativní portál v České republice. “Projekt vznikl jako reakce na naléhavou situaci v Amazonii, která se stále zhoršuje. Když jsem byla poprvé v Ekvádorské jungli, navštívila jsem domorodé místní obyvatele hluboko v prakese, kam se dostanete jen na lodi. Vedle jejích pozemku byla 60kilometrů dlouhá těžební plocha. Tehdy z těžiště odváželo materiál 1200 nákladních aut denně a číslo stále narůstalo, až do dnešnch 16 000 nákladních aut denně. Domorodí obyvatelé už ani neví jak zní ticho, bojí se že vážně onemocní kvůli rtuti v řekách, která se používá na těžení,” vysvětluje svou aktivitu zakladatelka projektu, tatérka Petra Hlaváčková.

Akce Forest.ink 2 Viva la Amazonia! bude toto poselství šířit skrze vzdělávací přednášky i sebezkušenostní workshopy v neděli 15. prosince ve Vnitroblocku v pražských Holešovicích od 10:00 do 23:00.

Program:

Petra Shakti Kaur – Úvod do kundalini jógy
Barbora Hu JÓGA Živlového Archetypu
Jan Komeda Tantra Jako Přístup K Životní Energii a Překročení Duality
Muna Saliba – Ájurvéda
Lena Yellow – DAR HLASU
Petr Vašák – Dechová extáze
MAOK pro Prales! Koncert

Důležitou součástí akce je internetová akce taterských motivů, které přední čeští tatéři do aukce věnovali. Akci podpořili například: Petra Tattoo, Ondrash Tattoo, Jan Mráz, Marie Kraus, Adina BauBau, Duhovka a další dvě desítky tatérů. Celodenní základní vstupné stojí 1300 Kč, 2500 Kč stojí vstupné pro patrony pralesa.

Vstupenky na jednotlivé body programu jsou k zakoupení za 270 Kč. Všechny vstupenky je možné zakoupit přes GoOut. Všechny vybrané peníze posílá Forest.ink sesterskému projektu Bosque Medicinal, který za tyto prostředky kupuje v Amazonii pozemky a buduje rezervaci na ochranu deštného pralesa. Na základě této činnosti vznikl letos projekt Unida (United for the Development of the Amazon), který sdružuje univerzity v Ekvádoru, Peru, Kolumbii, Brazílii a v České republice (Mendelova Univerzita, ČZU, Univerzita Palackého, Karlova, Univerzita a Masarykova univerzita). V roce 2016 proběhla v prostoru Chemistry Gallery tatérská benefiční akce na odkoupení prvních 10 ha pralesa v ekvádorské Amazonii. Později se rezervace rozrostla o dalších 40 ha, tudíž nyní se již nachází na ploše o velikosti 37 fotbalových hřišť. Na odkoupeném pozemku vyrostla pralesní stanice, která slouží jako základna pro zodpovědný ekoturismus a dobrovolnickou činnost, zejména zalesňování ploch, které byly vykácené kvůli nelegální těžbě. 

……………………………………………………………………………………………………………..

Forest.ink 2 Viva la Amazonia!
Kdy: 15. 12. 2019
Kde: Vnitroblock, Praha 7 
Vstupenky zde. 
Pořádá forestink.net

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!