Aktuální článek
Konopný trh 55: hempfu, obal na telefon a bezkonkurenční konopný drink

Konopný trh 55: hempfu, obal na telefon a bezkonkurenční konopný drink

  • Tři konopné novinky pro zelenější život.

Hempfu

Znáte tofu? Zjednodušeně se dá popsat jako sójový sýr či spíše tvaroh. Vyrábí se podobně jako sýr, základní surovinou je však místo mléka jeho rostlinná alternativa získaná ze sójových bobů, kdy se sójová bílkovina nechá vysrážet syřidly. Vzhledem k vysokému obsahu proteinů a jejich dobré stravitelnosti je vyhledávanou surovinou pro přípravu zdravých pokrmů. Slovo Hempfu je složeninou hemp a tofu a celý produkt posouvá na úplně jinou, konopnou úroveň. Sója je v něm totiž nahrazena konopnými semínky. Úprava je stejná jako u klasického tofu – můžete ho smažit, nakládat či péct. Na evropský trh jej dodává belgický výrobce De Hobbit, v Česku zatím k dostání není. 

Více na www.hobbit.be.
Průměrná cena za 200g balení – 130 Kč (liší se v dané západoevropské zemi). 

Smartphone v konopí 

Ať už máte iPhone či Android, gravitace působí na oba stejně a není úplně od věci si pro váš chytrý telefon opatřit obal. Věděli jste ale, že těch běžných plastových se ročmě prodá přes miliardu? O tom, že plastový odpad často končí v oceánech, už se nejspíše nemusíme rozepisovat, téma znečištění životního prostředí již pár let rezonuje společností. Za značkou Pela stojí vize bezodpadové společnosti a prozatím aspoň omezení produkce plastu, a tak se zaměřili na již častý trend neustálého obměňování zmíněných ochranných pouzder. Neustále se vyvíjející technologie totiž znamená nové modely mobilů, které se liší také co do rozměrů, a tak je o poptávku na nová pouzdra vystaráno. Svým zákazníkům tak Pela místo plastových obalů nabízí 100% kompostovatelnou alternativu. Majitelé iPhonu (6/6s, 7/8, Plus, X) si však mohou opatřit obal s konopnou složkou, jejich limitovaná edice je totiž s příměsí konopného pazdeří. Ve dvou barevných provedeních, černém a tmavě zeleném. 

Pořídit jej můžete přímo na stránkách výrobce www.pelacase.com.
Cena v přepočtu – 940 Kč

Choco Coco & Banana Manna

Na českém i slovenském trhu již zavedená značka SUM, mimo jiné výrobce prvotřídních veganských proteinů, nyní přichází s naprostou peckou co do chuti i obsahu. Konopný proteinový nápoj obohatili o hrachovou bílkovinu, která patří, co se týče nutričních hodnot, mezi nejlepší bílkoviny rostlinného původu. Vynikajícím obsahem glutaminu, lysinu a BCAA je podobná syrovátkové bílkovině, z pohledu obsahu argininu je však mnohem lepší, obsahuje ho až třikrát víc. Stravitelnost hrachové bílkoviny je u lidí velká, až 98 procent. K dostání ve dvou příchuťových variacích, a to kombo kakao-kokos či banán-maca.

K dostání na www.sum.sk
Cena:  450g balení – 516 Kč

Arginin je jedním z boosterů na bázi NO– oxid dusnatý rozšiřuje cévy a způsobuje dokonalé prokrvení svalů, zlepšuje zásobování srdce a mozku kyslíkem. Tím, že svaly jsou víc prokrvené, tak se zlepšuje i přísun živin do svalů a tím pádem i růst svaloviny. Vedle zvýšení růstu svalů působí arginin na spalování podkožního tuku. Arginin také stimuluje imunitní systém – v případě infekce způsobuje zmnožení leukocytů. Určitě oceníte i to, že snižuje riziko aterosklerózy, reguluje krevní tlak a obnovuje pružnost cév.

Lysin hraje hlavní roli ve vstřebávání vápníku, v budování svalů, v zotavování se po chirurgických zákrocích nebo zraněních a v produkci tělesných hormonů, enzymů a protilátek. 

Glutamin sice nepatří mezi esenciální aminokyseliny, ale je to nejrozšířenější aminokyselina v těle – v kosterním svalstvu představuje až 60 % celkového množství aminokyselin. Glutamin pomáhá nejen s budováním svalové hmoty, ale prokazatelně také zvyšuje imunitu. Při redukčních dietách pomáhá snížit chuť na sladké a oceníte ho i při detoxikaci organismu.  Při redukčních dietách pomáhá snížit chuť na sladké a oceníte ho i při detoxikaci organismu.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!