Aktuální článek
Gorilla Zkittlez: King Kong na mangu

Gorilla Zkittlez: King Kong na mangu

  • Když si King Kong v podobě Gorilla Glue 4 pochutná na Zkittlez, dějí se nevídané věci! Šlechtitelé z Barney’s Farm svedli dohromady dva z nejlepších a nejvyhledávanějších modelů posledních let, a to nemohlo uniknout pozornosti našeho pěstitele přezdívaného Doc neboli Doktor.

Gorilí geny z Kalifornie

Gorilla Glue 4 neboli GG4 je mezi ostatními odrůdami něco jako stokilová gorila, zatímco Zkittlez je lahůdka, která se dobře kříží. Obě tyto rodičovské odrůdy pak pocházejí ze slunné Kalifornie. Jejich spojením vznikl megahybrid s lehkou převahou indiky (60 %) a relaxačními účinky. Gorilla Zkittlez je stejně jako GG4 naprosto šíleně pokrytá trichomy, je to hotový oceán trichomů přelévajících se z palice na palici. K dozrání jí přitom stačí pouhých osm až devět týdnů květu – je to rychlík! I venkovní parametry znějí senzačně: výška 170 centimetrů a značná košatost, pokud je dost sluníčka. Dozrává někdy mezi prvním a druhým týdnem října. Výsledné monstrpalice se vyznačují dobrou odolností vůči plísni, na stupnici od 1 do 5 by to dle katalogu Barney’s byla čtyřka. 

Premiéra v pěstírně

Doktor neměl s žádnou s rodičovských linií osobní zkušenost, a tak ho nová odrůda velice zaujala a dvě feminizovaná semínka šla okamžitě do květináče. Do 72 hodin obě gorilátka vykoukla ze substrátu. Hned od začátku nasadily svižné růstové tempo. Listy měly nezvykle lesklou, jakoby olejnatou tmavě zelenou barvu.

Spolehlivá kytka s úžasnou tvorbou pryskyřice a nádherným aroma.

Obě rostlinky strávily v růstové fázi tři týdny a pak je Doktor přepnul do květového režimu 12/12. Strukturou při růstu připomínaly spíše klasické indiky afghánského typu, což Doktora docela překvapilo vzhledem k tomu, že jde o šedesátiprocentní indiku: obě byly husté a podsadité, s větvemi rostoucími nakrátko od sebe. V té době měly na výšku 25 a 27 centimetrů. 

Brzká pryskyřice

Po započetí květové fáze obě rostliny Gorilla Zkittlez projevily silnou vůli k natahování se do prostoru. Evidentně vstoupily do hry sativní geny. Nově tvořené listy již měly užší čepele, ale stále neztrácely tu olejnatou lesklost. Fontánky trichomů začaly ronit pryskyřici opravdu záhy – kalichy a okvětní lístečky se pokryly bílostříbrnou jinovatkou už tři a půl týdnu po přepnutí na květ. Doktor to komentoval: „To je úlet! Gorila přítomná v tomhle hybridu se začala potit hodně brzy, snad až rekordně! Člověka to nutí k zamyšlení, jak moc lepit budou palice na konci…“ Po čtyřech týdnech kvetení se prodlužování stonku a větví zarazilo a obě rostliny zůstaly na výšce okolo šedesáti centimetrů. 


King Kong přichází

Struktura květů byla očividně indiková, neboť se jednalo o hutné bambule, které na závěr (po 58 a 60 dnech kvetení, tedy zcela přesně podle jízdního řádu) brutálně nabobtnaly a hustě se pokryly opulentním nánosem pryskyřice – dokonce i velké vrcholové listy byly poseté krystaly. Doktor hýkal nadšením: „Přesně jak jsem čekal, jsou pocukrovaný jedna báseň! Gorilla Zkittlez má hodně lepkavý kožich, to jsou hotové pryskyřičné hody!“ Za pochvalu stojí i značná uniformnost obou exemplářů Gorilla Zkittlez. V intenzivním odéru se nezvykle snoubí vůně sladkého tropického ovoce a kořeněný nádech černého hašiše se špetkou pižma. Dodejme, že na konci životního cyklu měly obě kytky zhruba tvar koule s výškou 60 a 67 centimetrů. Těžkotonážní palice byly tvrdé jako gorilí hruď, jak poznamenal Doktor. 

V intenzivním odéru se snoubí vůně sladkého tropického ovoce a kořeněný nádech černého hašiše se špetkou pižma.

Gorilla Zkittlez ve vapíku

Když Doktor rozlomil první paličku, aby ji otestoval ve vaporizéru, do nozder ho udeřila sofistikovaná dvoufázová vůně. Nejprve ucítil exotickou sladkou vůni připomínající mango, která po chvilce ustoupila přetrvávajícímu hašišovému odéru. Když palici nacpal do svého Mightyho, opět zažil tento překvapivý efekt – když se výpar dotkl chuťových buněk poprvé, chutnal sladce a po ovoci, ale při vydechnutí měl opět kořeněně hašový závěr. Doktor si třikrát notně potáhl a musel konstatovat, že z léčebného hlediska má skutečně silně relaxační účinky po duševní i tělesné stránce. „Gorila mi uvolňuje svaly! Asi abych nebyl tak tuhé sousto,“ zasmál se. Uvelebil se na pohovce a zaposlouchal se do pohodového jazzu. Štěstí bylo, že měl vedle na sebe na stolku sklenici mangového džusu, protože mu poněkud vyschlo v hrdle. 

Doktorův verdikt

„Tenhle megahybrid plní sliby. Je to spolehlivá kytka s úžasnou tvorbou pryskyřice a nádherným aroma. Vykvete za rozumnou dobu a nezabere v pěstírně moc místa. Zkrátka je to dokonalý model a opravdový kalifornský šampión!“

Data o pěstování:

Genetika

Gorilla Zkittlez (GG4 x Zkittlez)

Fáze růstu

tři týdny (po vyklíčení)

Fáze květu

58 + 60 dní / 56–63 dle katalogu

Médium

substrát Plagron Grow Mix, 11litrové květináče

pH

6,2–6,6

EC

1,2–1,8 mS

Osvětlení

až 12 x SANlight S4W = 1680 W

Teplota

19–28 °C

Vlhkost vzduchu

40 –60 %

Zavlažování

ruční

Hnojiva

Organic Bloom Liquid od Green Buzz Liquids

Stimulátory/doplňky

Living Organics, More Roots, Humin Säure Plus, Big Fruits, Fast Buds a Clean Fruits od Green Buzz Liquids

Prevence

CleanLight Pro (prevence plísně)

Výška

60 + 67 cm

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!