Aktuální článek
Osobnost Legalizace: Jindřich Bayer

Osobnost Legalizace: Jindřich Bayer

  • Věk: 39
  • Povolání: překladatel, tlumočník, mastičkář
  • Aktivity: www.konopnamast.cz, www.phoenixtears.ca

Tvé jméno je mezi lidmi aktivními v konopné kultuře známé již mnoho dlouhých let, nicméně do širokého povědomí veřejnosti vstoupilo až se značkou konopné kosmetiky Bayer & Romsy. Prozradíš našim čtenářům, jak a kdy ses ke konopí dostal poprvé?

Vrstevnickému nátlaku, abych nepil pivo a dal si radši konopí, jsem podlehl v den svých dvacátých narozenin v roce 1992. Poté jsem si šel pro nějaké konopí, abych si ho mohl odvézt na kolej, a dostal jsem plnou igelitku „zlatého prachu“. Byla to trochu jiná doba, o pitomosti s názvem „množství větší než malé“ ještě nikdo nevěděl, konopí se dávalo a neprodávalo. Od té doby užívám konopí víceméně každý den. Od rekreačního k léčivému užívání konopí jsem přešel poté, co jsem v roce 2009 pozval na turné po ČR Ricka Simpsona.

Produkty z konopí, kterým dominovaly konopné masti, se staly poměrně záhy velice populárními. Jaké máš zkušenosti s jejich uváděním na trh? Jak jsi zápasil s nedůvěrou zákazníků?

Začít vyrábět konopnou kosmetiku s výtažkem byl můj nápad, chtěl jsem prosadit konopí pomocí jeho léčivých účinků. Živil jsem se tehdy překládáním textů o drogách a ty kecy o beztak nerealizovatelné bezdrogově orientované prevenci už mě nebavily. Nejdřív byl Trompetol, po třech letech jsem vstoupil do kosmetického byznysu s penězi a nápady i já a začal jsme s Milanem s naší vlastní produktovou linií. Z mých nápadů a peněz už vznikly a žijí čtyři firmy, prodalo se (a hlavně rozdalo, to nás vždycky bavilo nejvíc) přes dva miliony kusů mastí, což považuji za slušnou diverzi. 

Nenaráželi jste na problémy s českou legislativou?

Kromě výhrůžek od udavačů mezi konopnými aktivisty a prodejci naštěstí v podstatě ne, měli jsme kliku. V roce 2011 jsme byli udáni, následně hygiena zakázala naše receptury, protože dle jejich názoru v nich nesmí být výtažek a THC, tedy účinná látka, bez které to nefunguje, jak má. Poté se ti, kterým jsme předali prodej a výrobu, rozhodli, že je pro ně lepší neplatit nám dohodnuté částky, které jsme s Milanem chtěli použít na propagaci výtažku a Ricka Simpsona a předvedli se jako typičtí čeští „podnikatelé“. Na propagaci tedy nemáme a oni tomu „nevěří“. Asi jako když postavíte duchovní centrum, pronajmete ho a po půl roce se dozvíte, že se máte vystěhovat a že tam bude nevěstinec.

Jaké máš v současné době aktivity?

Pomáhám Rickovi Simpsonovi. Dali jsme dohromady dvě knížky (životopis a kompilaci článků), pracujeme na dalších. Odpovídám na tisíce e-mailů na Rickově webové stránce, bývá to velmi depresivní čtení. Každý den potřebují výtažek statisíce lidí po celém světě, někteří si myslí, že jim ho dokážeme dodat, tak píšou nám. Mívám z toho velmi nepříjemné pocity. Kvůli nekvalitní práci OSN a naší vlády se u nás promrhává obrovské množství peněz (například jen za cukrovku 20 miliard ročně) a lidé umírají a trpí kvůli nemocem, které by s výtažkem často jednoduše neměli.  

Povídání vyjde v době májové manifestace za legalizaci konopí s názvem Million Marihuana March 2012. Mají podle tebe podobné akce smysl?

Ano i ne. Smysl mají ve zvyšování povědomí o konopí. V dobách „před výtažkem“ bych potřebu takových demonstrací ještě možná chápal. Dnes, kdy vím, že kvalitní výtažek dokáže léčit všechny typy rakoviny, cukrovku, artrózu, spáleniny atd. a že dokáže odstranit bolesti, se kterými nepohne ani morfin, už to vidím jinak. Naše vláda nezajišťováním a neposkytováním výtažku občanům provádí závažnou trestnou činnost a vědomou genocidu a nutricidu na vlastních občanech i dětech. O výtažku byli informováni v roce 2009. Jejich zanedbání povinností  mající celospolečenský dopad –tedy fakt, že nezareagovali správně a včas – stálo příliš mnoho životů a nesou za to plnou odpovědnost.

Chceš něco závěrem vzkázat čtenářům magazínu Legalizace?

Nebojte se vlka nic, jděte si za svými cíli a ony se vám splní. Věřte nevěřte, kvalitní konopný výtažek dokáže bezpečně léčit nebo pomoci léčit snad všechny známé nemoci a zdravotní potíže. Beze stopy hysterie či radikalismu v hlase říkám, že jsme se stali oběťmi jednoho z největších zločinů proti lidskosti v lidské historii. Mít kdykoli k dispozici kvalitní konopný výtažek je základní lidské právo. Podívejte se na Rickovy filmy a videa, přečtěte si jeho knížky a pochopíte to taky.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!