Aktuální článek
United Islands, 21. – 23. 6. 2012, vltavské ostrovy, Praha

United Islands, 21. – 23. 6. 2012, vltavské ostrovy, Praha

  • Když se řekne United Islands, většina z vás si vybaví příjemnou akci na začátku léta na pražských ostrovech, kde máte možnost objevit relativně neznámé, ale zajímavé a kvalitní kapely různých žánrů. V roce 2012 přichází změna a z ryze letního festivalu United Islands se stává celoroční festival United Islands České spořitelny, v rámci kterého proběhne 20 klubových koncertů. Vyvrcholením je dvoudenní, stále bezplatný open air festival, který se koná v termínu 21. – 23. června 2012.

Jednou z hlavních hvězd devátého ročníku bude stálice undergroundové evropské taneční scény Kraak and Smaak z Holandska, která vystoupí v kompletní koncertní formaci s živou kapelou. Kraak and Smaak live byli v roce 2011 jednou z hvězd slavného festivalu Exit.

Klubová série bude mít opravdu hvězdné vyvrcholení, které bude i takovým warm-upem na nadcházející open air festival United Islands České spořitelny. Na prvním samostatném koncertu 9. května vystoupí hvězdy světové world music Afro Celt Sound System. Ve velkém sále Lucerny vystoupí v kompletní aktuální sestavě v doprovodu velkolepé vizuální show.

Druhým koncertem, který potěší především fanoušky alternativní elektroniky, bude jedinečné vystoupení UNKLE Sounds, což je nový taneční projekt ikony britské alternativní scény – projektu UNKLE a jeho zakladatele Jamese Lavella. UNKLE Sounds vystoupí 11. května v protorech MeetFactory. Hudební mozaiku DJ setu Jamese Lavella složeného z hitů a remixů UNKLE doplní unikátní projekce Dougha Fostera na speciální LED obrazovce. Vystoupení UNKLE Sounds tak bude bezesporu patřit k nejsilnějším událostem jarní klubové sezóny!

www.unitedislands.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!