Aktuální článek
Colours of Ostrava, 12 – 15. 7. 2012, Ostrava

Colours of Ostrava, 12 – 15. 7. 2012, Ostrava

  • Björk, Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Parov Stelar Band, Kronos Quartet... To je jen pár hvězdných jmen z letošního programu festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 12. do 15. července v Ostravě.

Navíc fanoušci uslyší řadu dalších lahůdek z různých hudebních žánrů – písničkář Fink z labelu Ninja Tunes, Hjaltalín z Islandu, taneční projekt Banco de Gaia, nu-jazzové Portico Quartet, libanonského trumpetistu Ibrahima Maaloufa, mexickou cumbiu harmonikáře Celso Piňa, divoké argentinské tango Orquesta Típica Fernández Fierro, hvězdy africké hudby – saharské kočovníky Tamikrest, rozjařenou kapelu vozíčkářů z Konga Staff Benda Bilili, zpívajícího virtuóze na loutnu ngoni Bassekou Kouyate & Ngoni Ba z Mali, Sauti Sol, nejpopulárnější kapelu z Keni či Hugh Masekelu, legendárního jihoafrického trumpetistu a zpěváka, izraelskou taneční úderku Shtetl Superstars a tak dále.

Z českých jsou potvrzeni například A Banquet, Bonus, Bratři Ebenové, Čokovoko, Dan Bárta a Illustratosphere, Fiordmoss, Floex, Goodfellas, HiFi, Laura a její tygři, Midi Lidi, Michal Prokop a Framus Five, Mňága a Žďorp, Nebe, Panenka vyzutá, Petr Váša, Please The Trees a sbor Elpida, Prince of Tennis, Pub Animals, Skyline. A také dvě slovenské: Hudba z Marsu a Billy Barman.

Colours letos navíc proběhnou nově v unikátním prostředí bývalých hutí, železáren a dolů – v Dolní oblasti Vítkovice. V jedné části nabídne velké open-air scény, kempink na trávě a v zeleni a další travnaté zóny určené k odpočinku nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech.

Druhá – více industriální část – bude tvořena nejen několik zastřešenými scénami včetně unikátního plynojemu, ale umožní i procházku skrze unikátní industriální architekturu, která bude zrekonstruována a připravena pro bezpečný pohyb návštěvníků.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, na e-shopu a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě.

www.colours.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!