Aktuální článek
Strawberry Fields – Ve středu 27. 6., na Černém Mostě v okolí sk8 parku, bude rušno.

Strawberry Fields – Ve středu 27. 6., na Černém Mostě v okolí sk8 parku, bude rušno.

  • Od 10:00 do 22:00 se na třech scénách uskuteční nabitý kulturní program, který se s přehledem obejde bez mainstreamových superstars, grilovaných klobás i kolotočů - neziskovka JAHODA na sebe upozorňuje festivalem Strawberry Fields!

Koncertní podium, tzv. Stage Field, přinese koncerty Davida Kollera z mezinárodního centra pro současné umění MeetFactory, Monoskop, Vložte Kočku nebo Posmrtné zkušenosti, proložené klientskými kapelami a performancemi ukázek specifických světových tanců, bubenické live set show dje Robicka nebo třeba noční ohňovkou intermediálního divadelního souboru Amanitas Fire Theatre.

Teen Stage v areálu skate parku a hřiště nabídne workshopy sítotisku skupiny Kredenc, streetart pod vedením Barcia, graffiti exhibici Absolute Friends, skákací chůdy Poweriser od Hopsej.cz a další netradiční kratochvíle za doprovodu d’n’b a hip-hop dj’s a mc’s. Za všechny jmenujme první ligu českého d’n’b – dje SUKIho nebo partičku okolo legendární noci Freestyle Mondays v pražském klubu Chapeau Rouge .

Kinder Garden je interaktivní dětský den na přilehlé louce, kde budou již od 10:00 připraveny chytré a vtipné pohádkya vystoupení. V době, kdy budou děti tvořit ve výtvarných dílnách, tančit, nebo se v Jahodové maskérně malovat k nepoznání, mohou jejich maminky zkoušet afro, tribal fusion, gymnabally… to vše za zvuku letních rytmů world music dje Gadjo.cz. Pro nejmenší děti je připravena přebalována, hlídání i dětský nebo dováděcí koutek, kde nechybí skákací hrad, trampolína, fotbálky a klouzačka. To vše po celou dobu, kterou rodiče prosedí v čajovně nebo baru HUS23, který se zaměřuje na výrobky bio a fair trade, produkty malovýrobců a kvalitní a delikátní potraviny a nápoje. Pro festival je prý připravené speciální Jahodové menu…

Další parádou Strawberry Fields bude architektonický cyklovýlet Univerzity Karla von Draise po krásách pražské periferie Černý Most a přilehlého okolí. Tedy bicykly s sebou 🙂

Dětský den na Strawberry Fields

Celá polovina akce bude věnovaná dětskému programu. Už od deseti hodin dopoledne startují výtvarné dílny, dováděcí koutek se skákacím hradem, nafukovací kluzačkou a trampolínou, vše doplní dětmi zamilované malování na obličej v režii profesionálních maskérek  z  Amanitas.

V 11:00 začne pohádka o Zamilované ježibabě. Představení s písničkami pro děti od 3 do 103 let o zamilované ježibabě, která má právě narozeniny. Děti uvidí i krásnou princeznu Květu a strašně strašidelného skřeta Bořivoje. K tomu, aby všechno dobře dopadlo, dopomáhají i malí diváci. V představení vystupují maňásci, masky i živí herci.

Dalším, tentokrát už odpoledním kulturním zážitkem bude chůdařský spektákl s překvapením. Pro maminky je připraven v areálu také bazar oblečků, kde mohou odložit staré oblečení, nakoupit z druhé ruky a ještě podpořit Jahodu. Pro nejmenší děti je připravena přebalována. Po celý den budou probíhat taneční vstupy a následné otevřené hodiny s lektorkami Afra, Tribal Fusion a Perského tance. Tanečnice Theresa se svou skupinou Huchi- Kuchi připravila vystoupení speciálně pro festival Strawberry Fields, afro diva Simona Prukůpková doplněna bubeníky z Tidi-Tade  se svou dívčí hudební skupinou  Female Afro Beat předvede choreografii na rytmy západní afriky Yankady a Djole.  Pro sportovněji založené je připravena hodina Gymnaballů s lektorkou Ivou Svojšovou. Celý den bude maminkám, dětem nebo celým rodinám hrát dj Gadjo.cz z Radia 1. Pro ty, kteří vydrží do večera, budou na dalších scénách připraveny koncerty kapel Monoskop, Vložte Kočku, Posmrtné zkušenosti nebo dj SUKI. Večer zakončí koncert Davida Kollera a vystoupení Amanitas Fire Theatre.

http://strawberryfields.cz
http://www.facebook.com/events/101837243288822/

http://www.nyx.cz/index.php?l=events;l2=2;id=17909;n=1c1c

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!