Aktuální článek
Pěkně od začátku

Pěkně od začátku

  • Nemohu novoroční editoriál začít jinak než projevením lítosti a zármutku nad ztrátami, které nám loňský rok nadělil. Náhlý a nečekaný odchod mnoha významných osobností české i světové kultury, politiky, vědy a undergroundu byl smutným připomenutím, že život je ve své kráse a jedinečnosti pomíjivý a vpravdě krátký. Nebojte se ale, nehodlám tu psát nekrolog. Myslím, že těch už jsme si loni přečetli ažaž. Jen se zamýšlím nad darem života a uvažuji, jak si ho co nejdéle udržet a naplnit beze zbytku a s vědomím, že jsem ho nepromarnil, potažmo neprohulil.

Rozhodl jsem se proto začátkem roku učinit pár změn, které jistě přispějí k obohacení mého života, a tím pádem snad i života všech ostatních v mém okolí. Kromě toho, že začnu pravidelně běhat, aby si v mém, po svátcích uzdravujícím se, těle přišel na své i můj unavený duch, začnu také s větší radostí chodit – a to nejen po městě, ale i do práce. Doufám, že načerpám nové síly a inspiraci a rychleji mi tak uteče konec téhle vlezlé zimy. Samozřejmě se také začnu chovat slušněji než doposud, protože mám pocit, že jsem se ke konci loňského roku, snad ve snaze všechno naplánované včas dokončit, choval ke svému nejbližšímu okolí dosti obhrouble a sobecky. Budu pomáhat a snažit se být prospěšný, vyvaruji se planých slibů a přehnaných tužeb. Budu žít střídmě a s respektem ke všemu a všem. Tak.

Těším se na tenhle rok. Cítím jistotu, že právě letos se splní mnohá přání a naplní požadavky tolikrát vyřčené. Tetelím se radostí, že to bude už tak brzy. Přeji vám tímto za celou redakci našeho časopisu stejnou jistotu i radost z blížících se  změn a odvahu vyjít těmto změnám vstříc. Přeji vám nejen sílu, ale i rozum, a samozřejmě vám přeji mnoho zdraví a štěstí. Nebude to snadná cesta, ale o to méně marná.

Ať se vám daří

Robert Veverka

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!