Aktuální článek
Oslava sklizně

Oslava sklizně

  • Podzim je mé oblíbené roční období. Většina mé rodiny a přátel totiž na podzim slaví své narozeniny (a já jim tímto dodatečně či předčasně přeji všechno nejlepší). Nicméně tyto události zastiňuje důvod k radosti mnohem zásadnější. Rodina mi odpustí a přátelé jistě pochopí, protože tuší, že to, co na podzimu opravdu miluji, je každoroční oslava sklizně a nadcházejícího období hojnosti. Neznám lepší pocit zadostiučinění, než sklízet ovoce svého úsilí. Ta prostá odměna, kterou příroda za trochu pozornosti nabízí, je víc, než všechny poklady světa. Je to dar i zákon, který musíme pro zachování své existence ctít a chránit. Nelze dopustit, aby kdokoliv z jakéhokoliv nesmyslného důvodu ostatním zabraňoval svobodně si pěstovat milované a životně důležité rostliny.

Je mi nepředstavitelně odporné, že si někdo vůbec dovolí mi říci, že nesmím pěstovat to či ono. Že bych neměl krást a zabíjet samozřejmě chápu, nemám právo ubližovat jiným, ale že si na své zahradě nesmím vypěstovat pár kytek? To je nehorázný požadavek! Logická a pochopitelná pravidla dodržovat dokáži, ale nesmyslná těžko. A nejsem sám, kdo si nad současnou situací zoufá a volá po nápravě.

Naštěstí se zdá, že se pohnuly ledy ignorace a nejen nespokojení jednotlivci jako já, ale i odborná veřejnost a s ní i média začala bít na poplach.

Důkazem je na české poměry ojedinělá událost z poloviny září, kdy pod tlakem médií byla za podpory premiéra Nečase sestavena nezvyklá pracovní skupina profesionálů. Ta si předsevzala, že do konce roku definuje podmínky, za jakých bude možné zajistit dostupnost zatím nelegální, ale léčivé rostliny českým pacientům s mnoha závažnými onemocněními. Je to krok první a jistě ne poslední, protože konopí – ano, o tom je tu skutečně celou dobu řeč – je rostlina budoucnosti. Kdo tomu stále ještě nevěří, ať se osobně přijede vzdělat na konci listopadu do Prahy na Cannafest, největší mezinárodní veletrh a přehlídku konopí, konopných produktů a technologií, která se kdy v České republice konala. Získá tam nejenom spoustu důležitých informací a návodů na pěstování, ale bude mít příležitost setkat se s odborníky na konopnou problematiku a seznámit se s nepřebernými možnostmi využití konopí snad ve všech oborech lidské činnosti. A sežene tam i konopná semínka.

Díky nim se příští rok touto dobou bude radovat a mít dobře tak, jako se mám teď já.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!