Aktuální článek
Změna k lepšímu

Změna k lepšímu

  • Vážený čtenáři,
  • časopis, který právě držíš v ruce, dnes slaví první narozeniny. Letošního září je tomu přesně rok, co se zrodilo první číslo ryze českého magazínu o konopí, aby čerstvé a svěží udělalo první odvážné krůčky k nápravě škod, které na nás byly napáchany. Organizace spojených národu a jejich lživá protidrogová propaganda, politicky a ekonomicky výhodné spiknutí proti omamným látkám, zasela před několika desítkami let mezi lidmi po celém světě semínka zapomnění a strachu z užívání drog a legitimitu svého podnikání stvrdila Jednotnou úmluvou o omamných látkách. Ta většinu rostlin s psychoaktivním, a myslím tím také léčebným účinkem postavila mimo zákon a zabránila lidem, aby je nadále svobodně využívali, ačkoliv tyto rostliny byly nedílnou součástí mnoha vyspělých kultur po staletí, dokonce tisíciletí. Výsledkem jejich zrůdného snažení, hojně podporovaného médii a pochopitelně globální represivní protidrogovou politikou, je dnes především úspěšná stigmatizace a démonizace konopí bránící společnostem i jednotlivcům v jeho plnohodnotném využití.

Magazín Legalizace nehodlá tuto situaci nadále tolerovat a využívá privilegia tištěného média, aby tě na svých stránkách seznámil i s dalšími úhly pohledu, které ti třeba napomohou sestavit si možná objektivnější a pravdivější obraz o tolik diskutovaném konopí a drogách vůbec. Časopis tě nechce navádět, abys snad bral drogy, ale když už se rozhodneš s nimi experimentovat nebo se dokonce dnes zakázanými látkami léčit, tak chce, aby ses tak mohl rozhodnout svobodně, bez rizika politického zastrašování a možné policejní perzekuce. Časopis proklamuje rehabilitaci konopí v plném rozsahu a požaduje zavedení efektivní a spravedlivé drogové politiky postavené na právu jednotlivce na svobodu a zdraví.

Důkazem, že neplácám jen tak do větru, je devadesát stran plných rozhovorů se známými osobnostmi konopné kultury, mnoho tipů a odborných rad jak pěstovat, výsledky studií a výzkumů z oblasti léčby konopím, reportáže a zprávy z domova i ze světa a v neposlední řadě i žádost o tvou podporu při prosazování tolik potřebných změn. Uvnitř časopisu nalezneš vloženou petici za léčebné konopí, která díky tvému podpisu napomůže pacientům v České republice  se konopím léčit a umožní jeho další výzkum. Více informací o této výzvě nalezneš na stránce, kde je i petice, kterou můžeš dále libovolně kopírovat a nechat podepsat i své příbuzné a známé.

Teď už mi nezbývá, než ti popřát přijemné počtení a děkuji ti za tvou přízeň a podporu.

Robert Veverka

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!