Aktuální článek
Pavlač

Pavlač

  • Rubrika Pavlač je nástěnka určena pro reakce čtenářů – tedy pro vás! Líbí se Vám časopis, či naopak nejste s něčím spokojeni? Máte důležité sdělení a toužíte se o něj podělit? Tak neváhejte a posílejte své příspěvky na redakce@legalizace.cz. Ty nejzajímavější z nich v dalším čísle zveřejníme.

Dobrý den,

nemyslím si, že v PR článku 5 semen z minulého čísla je vše zcela pravda. První pokusy s prodejem semen zde vedli jiní, a to už v roce 2004 a v roce 2007, policie však tyto snahy znemožnila. V Čechách jsou semena k dostání stabilně od roku 2008 a určitě to není zásluha jednotlivce, ale za tímto krásným faktem, o kterém se nám všem v časech minulých jen zdálo, stojí spousty lidí, od těch ojedinělých a nezdařilých pokusů, přes dlouholeté snahy lidí z Legalizace.cz, Konopy, Konopí je lék a dalších lidí, kteří rozdávali semena zdarma, až po ty jednotlivé prodejce, kteří postupně nacházeli odvahu se tomuto obchodu v ČR věnovat a byli ochotní položit hlavu na špalek. Těm všem patří díky.

Mějte se a smějte se, díky Michal. Hezký den přeje kolektiv semenakonopi.cz

Další dopis jsme dostali od pana Honzy.

Názor kuřáka marihuany

Nejsem pro legalizaci distribuce marihuany, distribuce by měla být i nadále nezákonná, tak jako tomu je i dnes. Samozřejmostí je výjimka pro léčebné účely, tak by měla být k dostání například v lékárnách na předpis lékaře. Nechápu jen, proč mi někdo diktuje, co můžu pěstovat a konzumovat – když tím nikoho neohrožuju, nikoho neovlivňuju nebo něco podobného, nemělo by to vlastně nikoho ani zajímat. Vezměte si třeba jablka, na vesnici má snad každý na zahrádce několik stromů a každý je také konzumuje, někdo dokonce i prodává či dál zpracovává na největší drogu – alkohol –, která, jak jistě víte, se dá distribuovat velice snadno. To nikoho nenapadne. Jen uživatelé a příznivci marihuany to mají kapánek těžší, dle mého názoru kvůli médiím – jak všechno zveličujou a kvůli bandě vypatlaných politiků, v čele s alkoholikem, kteří za nás rozhodují, co se může, a co ne (demokracie). Víceméně jde o to, že v tomhle Kocourkově „zákon naprosto zásadně narušuje demokracii v této zemi, svým zněním porušuje ústavně zakotvenou právní jistotu občana a zásadním způsobem ohrožuje ústavně zakotvenou svobodu projevu… Kdo svádí jiného tiskem, knihou, písní, zpěvem, tancem, hudbou a internetem k užívání jiných drog a návykových látek než alkoholu, bude potrestán odnětím svobody na 1–5 let“ ( z úst J. X. D.).“ Hypoteticky bych mohl jít sedět už za tento článek.

Pěstování a držení marihuany pro vlastní potřebu je pouze osobní záležitostí a nemělo by to být regulováno státem. Jak říká webový server Bushka.cz: V současné době se ve světě ustupuje od politiky trestního postihu držení konopí pro vlastní potřebu, neboť vědecké studie prokázaly, že tato lehká (fyzicky NEnávyková) droga je ve srovnání s legálními tvrdými (návykovými) drogami, jakými jsou alkohol a nikotin, jen velmi málo škodlivá. Přesto je u nás konopí v podobě sušiny považováno za stejně nebezpečnou drogu jako například heroin (tvrdí Jakub Frydrych, nový šéf protidrogové centrály).

Zatímco v ČR jsou na chlast reklamy v televizi a máme zde nespočet zakouřených hospod, kde se každodenně odehraje několik rvaček podnapilých jedinců, kteří jsou agresivní po nadměrné konzumaci alkoholu (snad každý z nás někdy viděl podnapilého agresivního jedince), a další kvanta trafik či jiných prodejních míst, jako jsou papírnictví, hospody a restaurace, kde se prodávají ony škodlivé cigarety, na které jsou taktéž reklamy jako kráva, i když jsou „označené“ rámečkem o škodlivosti. Alkohol i tabák je pro stát daňově výdělečnou komoditou, a to je i jediné mé vysvětlení, proč ti blbci nechtějí povolit ono „pěstuj si a kuř si“ – stejně jako u jablek. Na rozdíl od alkoholu jsem vážně nikdy neviděl rvačku dvou zhulených, ani si nikdy nepovšiml nejmenší agrese.

Další mojí myšlenkou jsou léčivé účinky konopí, tudíž by do toho byly zapleteny i farmaceutické zájmy… Snad každý ví o léčivých a relaxačních účincích konopí v podobě sušin, vývarů, mastí a podobně, myslím, že není třeba je dále zmiňovat.

Legalizujte srdcem, legalizujte hlavou!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!