Aktuální článek
5 nejvýznamnějších žen v konopném průmyslu

5 nejvýznamnějších žen v konopném průmyslu

  • Pětice žen, která hýbe světem konopí.

Houževnatost, odhodlání, inspirativnost – žádná z těchto vlastností není cizí pětici, kterou vám dnes představíme. Jedná se o nejvýznamnější ženy bojující za legalizaci konopí.

1. Mara Gordonová

Na prvním místě našeho seznamu je průkopnice Mara Gordonová. Ta se svou společností Aunt Zelda’s zbořila mnohé zavedené postupy v konopném průmyslu. Snaží se totiž vyrábět výtažky „šité na míru“ jednotlivým pacientům. Mara Gordonová přistupuje k této bylině odborně a soustřeďuje se zejména na dávkování ve vztahu k jednotlivým odrůdám, kanabinoidům či terpenům. Do konopného průmyslu, který ještě donedávna fungoval na bázi domněnek a nadsázek, přináší nové objevy a důkazy. Kromě toho prosazuje „širokospektrální“ výtažky a organickou přípravu produktů.

Společnost Mary Gordonové se snaží vyrábět výtažky na míru jednotlivým pacientům.

Mara Gordonová upoutala pozornost celého světa zejména díky svému neohroženému přístupu. Například v dokumentárním filmu Weed The People je zachyceno její putování za vážně nemocnými pacienty, kterým podává výtažky z konopí. A její přednáška v rámci TEDx s názvem „Cannabis: Separating the Science from the Hype“ (Konopí: Věda versus hype) předala klíčové vědomosti statisícům lidí. Rozebírá v ní, proč je důležité zakládat léčebné postupy na vědeckých údajích, a radí, jak se může konopný průmysl posunout kupředu.

2. Martha Stewartová

Martha Stewartová je autorkou řady knižních bestselerů, ve kterých se věnuje například vaření nebo péči o domácnost. V nedávné době se rozhodla vytvořit vlastní značku produktů z technického konopí. Spojila síly s inovátorským gigantem Canopy Growth a společně se jim podařilo rozšířit CBD do mainstreamu. Martha pomáhá společnosti propagovat tento kanabinoid dodnes.

Martha Stewartová se rozhodla vytvořit vlastní značku produktů z technického konopí.

Její značka bude v budoucnu zahrnovat zejména kosmetiku, ale například i produkty pro domácí mazlíčky. Vzhledem k dlouholeté úspěšné kariéře v médiích, během které se stala ikonou amerických hospodyněk, je pravděpodobné, že si Martha Stewartová povede stejně dobře i na poli konopí a CBD. Od doby, co se pohybuje v konopném průmyslu, stihla navázat mnoho přátelských vztahů a dokonce vtipkuje, že si čas od času ráda „zahulí“ se Snoop Doggem.

3. Dr. Raquel Peyraubeová

Další ženou, která mění pohled lidstva na konopí, je Dr. Raquel Peyraubeová – lékařka a odbornice na problémové užívání drog. Dr. Peyraubeová pracuje jako toxikoložka, psychiatrička a psychoterapeutka. Od dětství byla sice vedená k negativnímu postoji ke konopí, propagandu však prokoukla a brzy objevila nesčetné léčebné účinky této byliny. Je si vědomá, že na někoho může mít negativní vliv, ale zdůrazňuje rovněž druhou, bezpečnou stránku konopí.

Dr. Peyraubeová tvrdí, že naší největší zbraní je získávání informací o konopí.

Dr. Peyraubeová tvrdí, že největší zbraní je získávání informací o konopí. Je členkou Mezinárodní asociace pro kanabinoidní léčbu (IACM) a v několika státech informuje a radí ohledně drogové reformy.

4. Tulsi Gabbardová

Politička, členka Sněmovny reprezentantů za stát Havaj, veteránka z války v Iráku, které se účastnila v řadách havajské Národní gardy, a zarytá odpůrkyně intervencionismu. To vše je Tulsi Gabbardová. A kromě pacifistických postojů prosazuje také reformu konopného zákona.

Podílela se na vytvoření návrhu zákona o ukončení konopné prohibice ve Spojených státech, který by umožnil prodej konopí ve všech státech USA. Tulsi Gabbardová věří, že každý plnoletý občan by měl mít právo si vybrat, zda konopí potřebuje nebo ne, a snaží se poukázat na pokrytectví, na jehož základě americké zákony fungují. Ty totiž na jedné straně zakazují konopí, ale na druhé dovolují prodej opioidů.

 

 

 

 

Tulsi Gabbardová věří, že každý plnoletý občan by měl mít právo si vybrat, zda konopí potřebuje nebo ne.

Prokonopné postoje představila i v rámci své kandidatury na prezidentku USA v aktuálních prezidentských volbách (z těch však již odstoupila a slíbila podporu bývalému viceprezidentu Joeu Bidenovi). Jedním z bodů jejího programu bylo například odstranění záznamu spojeného s konopím z trestního rejstříku pro ty, kteří zákony ve všech ostatních ohledech dodržují.

5. Chanda Maciasová

Doktorka Chanda Maciasová našemu oboru rovněž velice aktivně přispívá. Je ředitelkou organizace Women Grow, která spojuje ženy pracující v konopném průmyslu v USA a Kanadě. Jedná se o odbornice ve všech možných oblastech. Do budoucna organizace plánuje otevřít přes tisíc prodejen vlastněných ženami. Kromě toho pracuje Dr. Maciasová jako vedoucí léčebného ústavu National Holistic.

Cílem každé prodejny léčebného konopí je nabídnout pacientům produkt, který jim bude nejlépe vyhovovat. Jak zdůrazňuje dr. Maciasová, je třeba vzít v potaz veškeré složky konopí, tedy kanabinoidy, terpeny, flavonoidy a mnoho dalších, jež teprve ve vzájemné kombinaci dokážou nejúčinněji pomoci proti konkrétním onemocněním.

Dr. Maciasová konopnému průmyslu přispívá nemalou měrou. Vlastní úspěšné prodejny a u toho pomáhá mnoha ženám vybudovat kariéru v konopném průmyslu.

Zdroj: 8 Of The Most Influential Women In The Cannabis Industry

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!