Aktuální článek
HIGH TECH

HIGH TECH

Redakce
  • Dnes vám představíme vaporizér, který nezruinuje rodinné finance, novou řadu hnojiv od Gold Label a nakonec novou samonakvétací odrůdu od Dinafem seeds.

Magic Flight vaporizér

Magic Flight je kapesní vaporizér. Nečekejte tedy takovou krávu, jako je Volcano, ale spíše malé příruční zařízení pro odpařování bylinek. Vaporizér vypadá velmi esteticky a trochu připomíná staré tranzistorové cestovní rádio. Tělo je z leštěného dřeva, do kterého vstupuje plexisklová trubička, přes kterou se inhalují rostlinné výpary. Kromě ní obsahuje tělo ještě otvor na klasickou tužkovou (AA) baterii, kterou i dnes koupíte v téměř každém obchodě, čímž odpadá i starost o jiné elektrické zástrčky v zahraničí. V balení je kromě samotného vaporizéru ještě náhradní trubička, dvě nabíjecí baterie, nabíječka, kartáček na čištění, manuál, krabička, do které to všechno hezky schováte a jako bonus dokonce i drtička a malý lis na rostlinný materiál. Vaporizér by měl být připravený k použití do pěti vteřin od vložení rostlinné hmoty a zasunutí baterie, takže žádné dlouhé čekání na nažhavení se nekoná. Vaporizér na mě celkově dělá velmi dobrý dojem, který je ještě umocněn cenou a váhou pod 40 gramů. Prostě ideální společník na cesty.

Orientační cena: Magic Flight Launch Box — 1 500 Kč

magic-flight.com

Nová hnojiva Gold Label

Gold Label již nějaký ten rok nabízí kvalitní a oblíbená hnojiva pro hydroponii a pro pěstování v kokosovém vláknu, kořenový stimulátor, enzymy a sadu pěstebních substrátů. Nyní jim do sbírky přibylo ještě hnojivo pro pěstování v zemině Soil, květové hnojivo Ultra PK a aditivum s hořčíkem a dusíkem Ultra MG. Soil je dvousložkové hnojivo, kde složka A obsahuje NKCa (dusík, draslík, vápník) v poměru 3,2 : 4,1 : 4,2 a složka B je primárně NPKMg (dusík, fosfor, draslík, hořčík) v poměru 1,2 : 3 : 4 : 2 se stopovými prvky. Ultra PK je, jak z názvu vyplývá, květový booster s vysokým obsahem fosforu a draslíku v silné koncentraci (12,4 : 11,5) s přídavkem boru, železa, manganu a zinku pro ideální vývoj rostlin v květové fázi. Nakonec Ultra MG je doplněk s obsahem dusíku a hořčíku (4,1 : 5,5) určený primárně do nehlinných substrátů, případně u klasických substrátů slouží jako první pomoc při nedostatku hořčíku. 

Orientační cena: Soil A+B 1L — 490 Kč, Ultra PK 0,5L — 590 Kč, Ultra MG 0,5L — 490 Kč

specialmix.nl

Automatic White Widow

Dinafem se poslední dobou snaží a chrlí jednu samonakvétací odrůdu za druhou. Aktuální novinka je křížencem jejich Critical+ a původní White Widow. Zatímco vzhled i aroma se drží blízko Widow, účinek je tělesnější díky většímu obsahu CBD, což znamená, že rostlina je velmi vhodná i pro léčebné účely. I větší listy jsou zde obaleny voňavou pryskyřicí. Dinafem se také chlubí, že plně zvládli hermafroditismus, což je příjemná zpráva vzhledem k tomu, jak rády současné samonakvétací odrůdy hermí. Je hezké vidět, jak na trhu přibývají další a další odrůdy s touto úžasnou vlastností (samonakvétání, ne hermafroditismus). Automatic White Widow má potenciál zařadit se po bok těch nejlepších. Jestli se tam skutečně zařadí, ukáže jen čas a pěstitelé.

Orientační cena: 3 semena — 550 Kč, 10 semen — 1850 Kč

dinafem.org

Čerstvé novinky vám přináší gsvo.cz (growshopvelkoobchod.cz)

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!