Aktuální článek
Bezbolestná léčba rakoviny

Bezbolestná léčba rakoviny

  • Pozoruhodné svědectví člověka, který se uzdravil z nemoci, již většina lékařů a vědců považuje za nevyléčitelnou. Americký biochemik Dennis Hill si sám vyléčil rakovinu prostaty pomocí konopného výtažku a nyní v pořadu Spiral Up with Ava Marie redaktorce tvrdí, že tato léčba si poradí se všemi druhy rakoviny. Existují prý i klinické studie, které jeho tvrzení podporují.

Je naprosto převratné, co děláte, Dennisi, a já smekám před vašimi znalostmi a hlavně před odvahou, s jakou vystupujete se svým svědectvím před celým světem. Ráda bych vám poděkovala za to, že jste tady. Pojďme se ale vrátit do minulosti. Vy jste, tuším, biochemik?

Ano.

A studoval jste na…?

Na Houstonské univerzitě.

A výzkumem rakoviny prostaty se zabýváte už deset let?

Ano. Strávil jsem deset let v houstonském Centru M. D. Andersona, světoznámém výzkumném ústavu pro boj s rakovinou, a závěrečnou práci jsem psal na Baylorově lékařské fakultě. Bavilo mě studovat zejména léčbu rakoviny a zabývat se jí i prakticky.

Proč jste se rozhodl soustředit ve své kariéře zrovna na rakovinu? Proč vás zaujalo právě toto téma?

Už na střední jsem navštěvoval volitelné kurzy fyziologie a tato disciplína mě uchvátila. Studium lidského těla se pro mne stalo jedním velkým, strhujícím dobrodružstvím, takže po střední jsem šel přirozeně na medicínu. Hlavní předměty jsem si zvolil z oblasti chemie a biologie, studoval jsem i matematiku a fyziku. Po univerzitních studiích jsem byl nadšený, když jsem dostal nabídku věnovat se výzkumu rakoviny, což jsem považoval za fascinující obor.

Prý se u vás v rodině objevila diagnóza rakoviny, pověděl byste nám něco o vašich genetických dispozicích?

Všichni muži v naší rodině měli nebo mají rakovinu prostaty a mnozí na ni zemřeli… Takže pokud se tato nemoc přenáší geneticky, byl jsem přímo předurčený k tomu, abych si jí prošel rovněž, přestože jsem celý život žil zdravě, cvičím, praktikuji meditaci i jógu coby prevenci proti té děsivé diagnóze. Ale stejně mi to nebylo nic platné. Pakliže je rakovina dána geneticky, u mě byla asi nevyhnutelná.

Jak vám bylo, když jste se dozvěděl, že máte rakovinu prostaty? Jaká byla vaše reakce, nejen vůči lékaři, ale i vůči sobě samému?

Byl jsem v šoku, protože všechno, co jsem proti tomu celý život dělal, selhalo. Nepomohla ani zdravá výživa, nic. Byla to pro mě opravdu rána.

Přijal jste ihned další postup, který vám doporučil lékař?

Po stanovení diagnózy jsme pochopitelně plánovali tradiční postup, čili chemoterapii a ozařování, takže jsem se začal připravovat, oholil jsem se na ozařování, a pak jsem si náhodou postěžoval před kamarádkou, a ona mi povídá: „Ale vždyť rakovinu si můžeš vyléčit konopím!” Já jí říkám: „Cože? Neděláš si legraci?” A ona mi povídá: „No vážně. Je to tak.” Já na to: „Jak to, že o tom nevím?” „Zjisti si to a uvidíš.” A tak jsem skutečně našel spoustu různých zdrojů a objevil obrovské množství seriózních vědeckých statí o tom, jak konopí zabíjí rakovinu, a řekl jsem si: „To je ono…”

Moment, a kde najdeme ty články, abychom se také dozvěděli víc?

Pokud se o tom chcete něco dozvědět, stačí zadat do Googlu: „Cannabis cures cancer” (konopí léčí rakovinu). To už vás zavede tam, kam budete potřebovat.

Takže se jedná o klinické studie, které dokazují, že konopí zabíjí rakovinné buňky?

Ano.

Jak to, že jste o tom nevěděl? Jak to, že o tom nevíme všichni? Proč se nám to zatajuje?

Tradiční medicína si to holt dělá po svém. Oni vědí to, co vědí, a podle toho nabízejí pacientům léčbu. Já sám jsem se rozhodl pro jinou cestu.

To je vskutku nekonvenční rozhodnutí. Vy jste vyšel z konvenčního prostředí, vyučil jste se v něm. A náhle jste se katapultoval do nového paradigmatu myšlení i víry. Klinické studie vám totiž daly nejen potřebný vědecký důkaz, ale i víru, že konopím si vyléčíte rakovinu.

Na základě studia oněch zdrojů jsem došel k závěru, že nemám co ztratit. A navíc jsem měl pořád v záloze ten tradiční přístup. Kdyby konopí nezabralo, šel bych na ozařování, no a co. Rozhodl jsem se tedy pro konopí, lékař mi dal svolení k této, řekněme, bylinné léčbě, a ono to vyšlo.

Gratuluji, to je převratný objev. Dříve jste se zmínil, že konopí léčí všechny druhy rakoviny… Tedy i rakovinu mozku, tlustého střeva nebo slinivky?

Ano. Pokud pochopíme, jak fungují kanabinoidy v lidském těle a co dělají s imunitním systémem a rakovinnými buňkami, zjistíme, že je jedno, o jaký druh rakoviny jde. Jedná se o univerzální proces, který využívá metabolických drah, jimiž je tělo protkané. Kanabinoidy likvidují rakovinné buňky. Prostě to mají v náplni činnosti. A tak tomu bylo odjakživa.

Má tato léčba nějaké vedlejší příznaky?

Když jsem si vzal velkou dávku, byl jsem ospalý, takže jsem je začal užívat na noc a tím pádem mi to nevadilo. První týden léčby, dokud si tělo nezvyklo na vysoké dávky, jsem během dne býval ospalý, ale po tom prvním týdnu už jsem to nevnímal.

Jinak vám to v ničem nevadilo? Při řízení auta, při práci, při komunikaci, při používání internetu?

Necítil jsem se nijak zvláštně, vedl jsem docela normální život. Jen jsem si na noc dával kapku konopného výtažku.

Pouze kapku?

Ano.

Jak jste věděl, kolik si máte brát?

Jistý Rick Simpson vymyslel protokol extrakce tohoto výtažku z rostliny konopí a jeho terapeutického využití. Věnuje se tomu už mnoho let, takže jde o vyzkoušený protokol, ověřený mnoha pacienty s různými druhy rakoviny. A Rick ho za ty roky vyladil natolik, že není o čem pochybovat. Takže já se prostě snažil toho protokolu držet. Pokud vás zajímá víc, stačí zadat do vyhledávače „Rick Simpson” a tak se dostanete k mnoha odkazům. Má tam i video nazvané Útěk před lékem (Run from the Cure). Trvá asi hodinu a Rick v něm popisuje celý svůj protokol. Ukazuje, jak výtažek vyrobit, a vysvětluje, jak se má užívat.

Vyrobit? To jste si ho musel vyrobit sám?

Ne, naštěstí tady v Kalifornii je lékařské konopí legální. Takže jsem si zašel pro takovou kartičku k lékaři a s ní si pak výtažek koupil ve výdejně konopí pro lékařské účely.

Doktoři rozdávají takové recepty? Co je to za kartičku?

Nevím. Prostě se tomu říká „konopný průkaz pro pacienty”. Pokud prokážete, že vám diagnostikovali nemoc, na jejíž léčbu by vám mohly pomoci kanabinoidy, můžete si takové výrobky legálně zakoupit.

Tady potřebujete občanku a zdravotní kartu a s nimi pak zajdete kam?

V konopné lékárně už vědí, kteří lékaři jsou k této léčbě svolní.

Takže s tím nesouhlasí všichni lékaři?

Mnozí s touto léčbou dosud nejsou obeznámeni, ale dnes už najdete dost odborníků, kteří jsou v této oblasti velmi vzdělaní a dají vám klinický posudek.

Měli bychom si dávat pozor, do které lékárny pro ten výtažek zajít, protože neexistuje žádná regulace?

Podle mě vám všude poradí. Pokud vím, zaměstnanci konopných lékáren jsou poměrně v obraze, takže se klidně ptejte.

Dá se ten výtažek někde otestovat, abychom měli jistotu, že byl vyroben přesně podle metody Ricka Simpsona? Co když narazím na nějaký slabý odvar nebo na špatnou recepturu? Jak se to pozná? Kde si ho mohu otestovat?

Tady v Kalifornii máme laboratoře, jmenují se CW Labs, které se specializují na analýzu různých odrůd konopí…

Sídlí, tuším, v Oaklandu?

Ano. Konopné lékárny si u nich samy nechávají testovat svoje produkty.

Takže už v lékárně vám ukážou certifikát o obsahu výrobku. Krása. Jak dlouho vám tedy trvalo, než jste se vyléčil z rakoviny pomocí konopného výtažku?

Konopný výtažek jsem začal užívat asi před 9 měsíci. Bral jsem to asi 3 měsíce…

Zeptám se pro jistotu ještě jednou, kolik přesně jste toho denně užíval?

Kapku.

Jak velkou kapku?

Velikosti rýžového zrnka. Rick Simpson říká, že se zpočátku má užívat kapka velikosti rýžového zrnka.

Hrozí u toho výtažku předávkování?

Pokud je mi známo, konopí ještě nikdy nikoho nezabilo. Konopný výtažek je zcela bezpečný produkt. Když si ho dáte příliš a budete ospalá, prostě se z toho vyspíte. Potom se probudíte odpočatá a budete normálně fungovat.

Úžasné. Takže říkáte, že se vám po tom chce nanejvýš spát?

Jiné vedlejší účinky jsem nepocítil.

Můžete z vědeckého hlediska vysvětlit obyčejným lidem, jak konopný výtažek působí na rakovinné buňky, ale tak, aby to pochopili i bez odborného vzdělání?

Povězme si nejprve, jak se imunitní systém brání rakovině za normálních okolností. My si vlastně vytváříme rakovinné buňky neustále. Pokud dojde k narušení DNA, vymknou se kontrole i buňky, a když se postupně nahromadí, vznikne nádor. Ale na začátku je jedna buňka s abnormální DNA. Jakmile se o ní imunitní systém dozví, tak se endokanabinoidní systém, což je součást imunitního systému, dá do práce. Na rakovinných buňkách je zajímavé, že když se buňka změní v rakovinnou, zvýší se počet endokanabinoidních receptorů na této buňce. A jakmile to vycítí imunní systém, pak se endokanabinoid, kterému se říká anandamid, spojí s těmi receptory a stimuluje tvorbu látky, která se jmenuje ceramid. A právě ceramid je tím akčním hrdinou, který se vrhne do boje a zneškodní protivníka. Celý proces je poměrně složitý, takže ho tady nebudu vysvětlovat dopodrobna…

Jak jste myslel to přirovnání k útočníkovi, který zneškodní rakovinnou buňku?

Ceramid se tvoří přímo v rakovinné buňce a zabíjí mitochondrie, které buňce dodávají energii. Jakmile odumře mitochondrie, nemůže přežít ani buňka.

Úžasné.

Pokud je imunitní systém přetížen v důsledku choroby, zranění či stresu, nestačí zabíjet rakovinné buňky.

Je oslaben a ohrožen.

Ano, oslaben a ohrožen. A takový skluz v likvidaci rakovinných buněk může nastat kdykoli. Pokud se tedy z rakovinných buněk vyvine nádor a vy užijete kanabinoidy, ty se dostanou do vašeho krevního oběhu a napojí se na receptory rakovinných buněk, což vyvolá produkci ceramidu. Protože DNA rakovinných buněk je narušená, poškozená, ceramid vycítí, že tyto buňky umírají. Úkolem ceramidu v těle je ničit poškozené a umírající buňky, takže vycítí, že rakovinná buňka není v pořádku…

Chová se jako mrchožrouti v přírodě…

Přesně tak. Rakovinná buňka podle všeho ví, že není v pořádku a měla by zaniknout, a proto se u ní vyvine větší množství receptorů. Když tedy dodáte tělu kanabinoidy, ty se k té buňce dostanou, navážou se na receptory a vyšlou ceramid, aby zničil mitochondrii, a tak zahyne celá buňka.

Úžasné.

Je to úžasný proces. A vědecky podložený. V Evropě se jím zabývá spousta badatelů…

Ve kterých zemích? V Německu?

Hodně se o tom píše v Itálii. Ale i v dalších zemích. A naštěstí bylo mnoho článků přeloženo do angličtiny…

Také bychom se měli více zapojit, nebudeme přece stát opodál. Musíme se probudit.

To by bylo fajn.

Lidé trpí rakovinou odjakživa. I moje prababička zemřela na rakovinu. Mám dojem, že je málo rodin, ve kterých by někdo nezemřel na rakovinu.

Já jsem bral kapku konopného výtažku denně po dobu tří měsíců…

Jenom tři měsíce?

Po třech měsících jsem šel na kontrolu. A tam zjistili, že se mi prostata zmenšila téměř o polovinu. Urolog mi oznámil, že nádor zmizel. Bylo neskutečné, že za tři měsíce zmizel agresivní nádor, který už metastázoval.

Bez ozařování, bez chemoterapie…

I bez operace. Pak jsem pro jistotu absolvoval další vyšetření, u jiného odborníka, který zjistil, že v sobě pořád mám nádorové buňky. Jednalo se o metastáze, které se stále nepodařilo zlikvidovat. Takže jsem ještě tři měsíce pokračoval v užívání konopného výtažku. Celkem jsem ho tedy bral šest měsíců. Po tomto půlroce se na biopsii ukázalo, že jsem úplně čistý.

Takže jste si za půl roku vyléčil rakovinu prostaty. V jakém stádiu byla?

Ve čtvrtém. Velmi pokročilém. Měla velice agresivní průběh.

Lékař vám patrně sdělil, že už tady s námi dlouho nebudete, pokud se nepodrobíte léčbě, a navrhl vám ozařování. Bez léčby vám nejspíš předpovídal nějakých 6–8 týdnů života…

Byl trochu nervózní, ale já na něj nekladl žádnou zodpovědnost. Kdyby má bylinná léčba nevyšla, pořád bychom se mohli vrátit ke klasické léčbě. 

Nechtěl jste zkoušet obojí zároveň.

Přesně tak.

Mohou nastat nějaké komplikace, když se zkombinuje ozařování nebo chemoterapie s užíváním konopného výtažku?

Vůbec ne. Existuje mnoho článků o pacientech, kteří kombinují léčbu kanabinoidy s ozařováním, chemoterapií či operativními zákroky.

Takže to lze spojit…

Ano, ty léčby se dají propojit. Já jsem pro to neviděl důvod, ale mluvím jen sám za sebe. Sám bych se neodvážil někomu něco doporučovat, jen vám vyprávím svůj příběh. 

Kdybych se dozvěděla, že mám rakovinu, udělala bych první poslední, abych se jí zbavila. Meditaci, diety, snad i ozařování a chemoterapii a k tomu i konopný výtažek. Protože když vám doktor řekne, že máte rakovinu… Třeba mému zeti nedávno diagnostikovali rakovinu slinivky a dávají mu 6–8 týdnů života při chemoterapii… Takže po osmi týdnech chemoterapie stejně umře? Cože? Takže se vykašlal na klasickou léčbu a odjel na kliniku Dr. Forsytha v Renu, už je to tři měsíce, je naživu a čím dál silnější. A chce začít užívat konopný výtažek. Ale takto bychom se mohli bavit donekonečna, je to převratné téma. Pokud lidé chtějí trpět a vyberou si těžší cestu, prosím, beze všeho. Ale chtějí-li zkusit alternativní způsob, ta možnost tady je. Všechny druhy rakoviny lze dnes léčit jinak, bezbolestně, bez vedlejších účinků, protože konopný výtažek se zaměřuje pouze na rakovinné buňky. Neoslabuje imunitní systém, naopak, on ho snad podporuje.

Přesně tak, výtažek náš imunitní systém podporuje, a to proto, že endokanabinoidní systém už je tak nastaven. Přírodní kanabinoidy jsou v podstatě totéž jako anandamid obsažený v lidském těle, oboje se váže na endokanabinoidní receptory. A pokud si tělo nedokáže vyprodukovat dost anandamidu samo, můžeme ho nahradit kanabinoidy.

To je fantastické.

Ano, je. 

Moc vám děkuji za vaše svědectví a za váš čas, jste lidský, otevřený, umíte stát za svou pravdou a já vím, že je to proto, že jste duchovně založený člověk, který chová lásku vůči Bohu, jeho stvoření a planetě Zemi. A právě Zemi jsme neskonale vděční za konopný výtažek.

Rozhodně.

Bůh vám žehnej za to, že jste se o svou zkušenost podělil s ostatními. Myslím, že právě vy jste mi kdysi řekl: „Chcete-li coby pacient s rakovinou žít bez bolestí a šťastně, musíte tuto možnost zvážit.“

Ano. Toto byl velmi jednoduchý a netraumatický způsob, jak si vyléčit rakovinu. 

Děkuji. Bůh vám žehnej.

Není zač, Avo. Jsem moc rád, že jsem s vámi mohl podělit o svůj příběh.  

Blog Dennise Hilla popisující léčbu naleznete zde.

Celý rozhovor Dennise Hilla na youtube je zde.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!