Aktuální článek
High Tech

High Tech

  • V tomto čísle vám představíme cenově dostupný vaporizér z přírodních materiálů, kořenový stimulátor, který pokračuje ve velmi úspěšné řadě hnojiv, hydroponický systém od nepříliš známého výrobce, o několik zajímavých inovací vylepšený LED panel a nakonec novou řadu nebělených papírků.

Celtic Vapo

Na trhu se objevil velmi zajímavý výrobek. Jedná se o originálně řešený vaporizér, který jako zdroj tepla využívá obyčejnou svíčku. Tělo je vyrobeno z tvrdého dřeva a dovnitř vstupuje zakroucená měděná trubička. Ta vede a koncentruje teplo, takže ve vnitřní komoře se může vaporizovat rostlinný materiál. Celé to neměří ani 20 centimetrů, takže se vejde klidně do batůžku nebo kabelky. Nevýhoda je, že se dá používat pouze za bezvětří, takže spíš pod střechou, než venku. To je bohatě vynahrazeno skutečností, že nepotřebujete žádný zdroj elektřiny a ani ta svíčka není vyloženě nutností. Stejně dobře poslouží i zapalovač. Prodává se i verze se dvěma měděnými spirálkami, na kterou vám už zapalovač stačit nebude. Zato s dvojicí svíček bude příprava k použití výrazně rychlejší. Obě verze mají velmi čistý a přírodní design, takže na skříni bude Celtic Vapo vypadat jako dekorace a ne jako kuřácká potřeba. Významným plusem je i cena, která je proti elektrickým vaporizérům o řád níž.
celticvapo.com

Orientační cena: Celtic Vapo s 1 spirálou — 250Kč, Celtic Vapo s 2 spirálami — 350Kč

RootBastic

RootBastic je novým produktem holandské společnosti Atami. Atami od roku 1997 vyrábí hnojiva, různé stimulátory a podpůrné prostředky pro pěstování konopí (ale i jiných rostlin). Populární je mezi indoor i outdoor pěstiteli především svou řadou B’cuzz. RootBastic je pro kořínky tím, co je BloomBastic pro květ, přinejmenším název tuhle asociaci podporuje. RootBastic je také hnojivem bohatým na fosfor s NPK 5-18-5. Kromě toho obsahuje řadu minerálů, stopových prvků a organických sloučenin pro vylepšení růstu kořenů, zejména těch koncových vlásečnicových. Předchází také stresu při přesazování nebo jiném poškození kořenů a chrání kořenový systém před chorobami. V malé koncentraci se výborně hodí i pro zakořeňování čerstvých klonů hned po vykouknutí prvních kořínků. Lze ho kombinovat se všemi ostatními typy hnojiv a výživových doplňků, jen pozor na celkovou dávku. Při kombinování se důsledně doporučuje použít EC metr, abyste si kytičky nepřehnojili.
rootbastic.com

Orientační cena: Atami RootBastic 0,1 l — 399Kč, Atami RootBastic 0,25 l — 1 199Kč

Neptune Octopot Hydro 8

Neptune je jednou z mladších firem na trhu hydroponických systémů. Octopot 8, jak již napovídá název, je systém pro 8 rostlin. Pod květináčky se nachází rezervoár s čerpadlem, ze kterého proudí závlaha s živiny tenkými průhlednými trubičkami přímo k rostlinám. Rezervoár má půdorys o rozměru 100 x 58 centimetrů a doporučené použití je v pěstírnách s výškou alespoň 120 centimetrů, protože výška zařízení je i s květináčky solidní půlmetr. Vzhledem k ploše se Octopot hodí pod lampy s příkonem 250 až 400 wattů, ale pokud rostliny porostou do stran, lze použít i 600 wattů. K samotnému pěstování si budete muset dokoupit ještě médium, které se v balení s Octopotem nedodává. Podle výrobce je ideální keramzit, který lze koupit v každém zahradnictví nebo growshopu, ale použitelný jistě bude i perlit nebo kokosové vlákno.
neptunehydroponics.com

Orientační cena: Neptune Octopot Hydro 8 — 3 899Kč

SpectramakeR ® 250 W

Představujeme vám nový design LED panelu SpectramakeR®, který má původní multispektrum vylepšené o několik zajímavých inovací. Má samostatně volitelné zapínání růstové a květové fáze. Navíc samostatně zapínatelný 10 W chipset 6 000 K – 6 500 K (6 000 K – jasné polední světlo, 6 500 K – standardizované denní světlo) pro simulaci přirozeného denního světla, které se podílí na tvorbě specifických obranných látek, které zvyšují vitalitu a obranyschopnost rostlin. LED diody jsou osazeny speciálními optickými čočkami pro dostatečné prosvícení rostlin do hloubky a navíc je spektrum panelu doplněno o takzvané FAR RED, které zajišťují vyšší vzrůst rostlin, větší nárůst plochy listů – lepší fotosyntézu a také se podílí na vyšším výnosu rostlin. Panel má rozhraní na sériové zapojení až osmi panelů. Velmi dobře se osvědčil především při pěstování samonakvétacích odrůd.
mazar.cz

Orientační cena: SpectramakeR® 250W — 24 200Kč

Smoking Brown

Firma Smoking, která na náš trh dodává hned několik zajímavých druhů papírků, přišla s novým produktem. Smoking Brown jsou nebělené papírky, takže v nich nenajdete žádná rezidua látek, které se pro bělení papíru používají (například nebezpečný chlór). Ostatní charakteristiky, jako pomalé hoření, tloušťka (nebo spíš tenkost) i lepidlo z arabské gumy. V jednom balíčku se nachází 33 papírků a varování, když začnou docházet.
smokingpaper.com

Orientační cena: Smoking Brown balíček — 15Kč

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!