Aktuální článek
Odkazujeme na konopná fóra

Odkazujeme na konopná fóra

Grower.cz

Grower je bezpochyby největší a nejdůležitější fórum s konopnou tématikou na našem českém písečku. Téměř 30 000 členů a více než 700 000 příspěvku dávají dohromady solidní znalostní bázi. Při nějaké té trpělivosti zde každý najde, co hledá. Většina uživatelů jsou samozřejmě nováčci a fórum je také plné různých zavádějících informací, přesto se zde nachází velmi podrobné informace o prakticky každém aspektu pěstování konopí. Za spolehlivé zdroje lze většinou brát zvýrazněná témata v každé sekci. U ostatních je třeba prohlédnout si názory více lidí a hodnotit podle důvěryhodnosti jednotlivých přispěvatelů, kterou lze snadno ohodnotit tzv. karmou, což jsou v podstatě kladné body od ostatních uživatelů. Grower se v minulosti již několikrát potýkal s masovým odlivem aktivních uživatelů, kterým se nelíbil způsob vedení fóra. Pokud se ale nebudete zaplétat do „politiky” a chcete se jen něco dozvědět o pěstování, Grower vás pravděpodobně plně uspokojí.

Free-grower.cz

Mladší a menší bratříček Groweru s trochu odlišnou filozofií. Se základnou 7 500 členů a 20 000 příspěvků je výrazně jednodušší prokousat se celým fórem, cenou za to je celkově menší objem informací. Fórum je také v tuto chvíli lépe udržované a většinu informací najdete tam, kde je očekáváte. Také je na Free-groweru mnohem větší důraz na léčebnou stránku využití konopí a solidní část členů tvoří právě lidé, využívající konopí k samoléčbě nebo pomoci druhým. Fórum mimo jiné pořádá každoroční soutěž o nejlepší fotky v několika kategoriích, kde je možné vyhrát nějaké to osivo nebo jiné vychytávky na další sezónu. Prozatím je fórum docela dobře moderováno, takže jen výjimečně můžete někde zahlédnout nějaký flame a zbytečných příspěvků je výrazně méně, než u konkurence. Free-grower samozřejmě také využívá systém karmy, takže snadno poznáte, komu důvěřovat, a kdo nejspíš jenom kecá.

Mediseedcollective.eu

To, co jsem psal výše, platí v ještě větší míře pro MSC. Fórum má ve chvíli psaní článku jen 163 členů, ale 30 000 příspěvků. Speciální je hlavně to, že na fóru funguje jakási veřejná semenná banka (pro členy). V bance jsou semena, která dostane kdokoliv, kdo si napíše. Očekává se za to, že pošlete balíček vlastních nebo ty obdržená rozmnožíte a něco pošlete zpátky. Často se jedná o unikátní odrůdy, které nelze jinde sehnat, protože mnoho členů je velice aktivními členy konopné komunity. Výrazné je zde zaměření na nemocné. Administrátor fóra se totiž dostal do kontaktu s konopím při léčbě vlastní roztroušené sklerózy. Na fóru panuje úžasná atmosféra a mezi těmi pár členy není snad ani jediný troll. Pokud máte zájem o členství, jsou vaše šance na přijetí ještě výrazně nižší, než u Unleashdagreen, ale výhody členství jsou úměrně vyšší. MSC je tak striktně privátní zejména kvůli bezpečí svých uživatelů, na kterém si zakládají a každého nového člena prověřují.

ICMag.com

ICMag působí po pohledu na český rybníček jako pořádná ryba. Přeci jen 300 000 členů a 4 a půl milionu příspěvků jsou trochu z jiného světa. Přesto se nejedná o největší konopné fórum. Tím je v současnosti nejspíš grasscity.com (půl milionu členů a 15 milionu příspěvků). ICMag je pro nás zajímavý spíš pro svoji aktivní českou sekci, která sama o sobě má skoro tolik příspěvků, co celý Grower. Navíc se zde zdržují ti nejlepší pěstitelé z naší kotliny, ukazují svoji práci a většinou jsou ochotni poradit nebo si jen popovídat o kytičkách. Plusem jsou rozsáhlá subfóra jednotlivých šlechtitelů, kde člověk najde až obludné množství informací o skoro každé odrůdě, na kterou jen pomyslí. Problémem ICMagu je cenzura. Když se vedení někdo znelíbí, tak prostě zmizí a jakákoliv zmínka o této skutečnosti vede k dalšímu mazání uživatelů a příspěvků. Stejně tak, když se špatně píše o nějakém šlechtiteli, který je u vedení oblíben, koleduje si autor o problémy. Na ICMag nechoďte, pokud se chcete dozvědět základy o pěstování a neumíte perfektně anglicky. Na ICMag jděte pokecat s elitou českého pěstitelství nebo zkoumat pokročilé technologie. Vzhledem k poněkud laxnějšímu moderování najdete ale záplavu příspěvků bez informační hodnoty a prokousat se jimi k jádru pudla může být zdlouhavé.

Unleashdagreen.net

Unleashdagreen („Vypusťte zeleň!”) je malé privátní fórum kolem skupiny Royal Canadian Marijuana Collective, původem (nečekaně) z Kanady. Svá semena zde prodávají i další šlechtitelé, kteří jsou primárně zaměřeni na odrůdy pro pěstování nad padesátou rovnoběžkou. Jen zde se prodává úžasná odrůda Guerilla Gold, která nadchla spoustu pěstitelů i šlechtitelů v severnějších oblastech planety. Fórum je bohužel privátní, takže pokud neznáte nikoho uvnitř, musíte napsat motivační příspěvek a doufat, že budete přijati. I proto má fórum jen 2 500 členů, ale přes 130 000 příspěvků. Stran informační hodnoty se jedná o jedno z nejlepších fór, která jsem viděl, a to zejména pro naši zem a severnější kolegy. Samozřejmě nemůžete očekávat češtinu, ale pokud umíte anglicky, máte zkušenosti, které můžete nabídnout a chcete se dostat k unikátní severské genetice, zkuste to.

MrNice.nl/forum

Zvláštní kategorií jsou fóra jednotlivých výrobců semen. Téměř každý nějaké to svoje fórum má, ale zdaleka ne vždy se jedná o fóra kvalitní. Fórum Mr. Nice rozhodně kvalitní je, a pokud budete cokoliv od této seedbanky pěstovat, měly by tam směřovat vaše první kroky. Česká sekce tu bohužel neexistuje, takže ti jednojazyčnější mají smůlu. Na fóru najdete spolu s obecnými radami i velice detailní informace o každé odrůdě z nabídky, včetně velice obsáhlé fotodokumentace, growreportů, smokereportů a všech dalších reportů, jaké si jen dokážete představit. Cekem má fórum přes 9 000 členů a 150 000 příspěvků.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!