Aktuální článek
České Budějovice provoněné konopím

České Budějovice provoněné konopím

  • V Českých Budějovicích je od loňského září otevřeno jihočeské informační a prodejní centrum s názvem HEMPOINT, které je zároveň i prvním mimopražským pracovištěm občanského sdružení Legalizace.cz.

Centrum nabízí kromě ucelených informací o konopí, semínek léčebného konopí v rámci akce „Semínka seniorům“, také prodej jedinečných konopných produktů. Zájemcům o pěstování a zpracování konopí je k dispozici po předchozí domluvě i agroporadenský servis. Pro ty, kteří dosud neměli možnost se s konopím blíže seznámit, nabízí návštěva tohoto místa jedinečnou možnost vidět, ochutnat, přivonět, osahat, vyzkoušet a „zažít“, že konopí je mnohem více než jen droga.

Pro ty, kdo ještě neznají chuť konopí, nabízí ochutnávky konopného oleje i semínek – přírodních, loupaných i těch nejchutnějších pražených obalených v karamelu. Pokud vám konopí zachutná, můžete si zde domů pořídit nejen semínka či olej, ale třeba i bezlepkové konopné těstoviny, zdravou müsli svačinku, nebo čokoládu s loupanými konopnými semínky. Nabídku potravin rozšiřují různé nápoje včetně piva vyráběného z konopných květů.

Pro péči o vaši tělesnou schránku je zde výběr z preparátů několika kosmetických firem, které o vaše tělo nejen pečují, ale dokáží i pomoci od ekzémů, lupénky nebo bolestí kloubů. Pořídit zde můžete také oblečení z konopí, jehož hlavní předností je, že v létě chladí a v zimě hřeje. Navíc jej dobře snáší i lidé náchylní k alergiím. Plenkové kalhotky i vkládací plenky z konopí a bavlny překvapí maminky svou savostí i příjemnou dobou schnutí. Pro švadlenky je v nabídce vzorník konopných látek, které je možné na základě objednávky dodat.  Dále můžete pořídit ponožky, čepice, různé textilní doplňky jako jsou tašky na notebooky, batohy, peněženky, pásky nebo i klubíčka konopných provázků či šplhací lana.

Místo uspokojí i kutily, pro které jsou zde v prodeji napouštěcí konopné oleje a lazurovací laky, jež byly v historii hojně využívány na ochranu dřeva. Stavebníci se zde mohou seznámit se vzorky konopných stavebních materiálů a vlákenných izolací nabízející alternativu  pro zdravé bydlení. V sortimentu nechybí ani konopný papír a to jak do tiskáren, tak i pro uměleckou kresbu a filtry s papírky pro kuřáky nevyjímaje. Pro ně je zde k dispozici také nabídka vaporizérů, tj. zdravé alternativy inhalace bylin, které zde v případě zájmu mohou i vyzkoušet. Pro ty, kteří hledají vhodný dárek pro své blízké, je zde i jedinečná konopná keramika. Sortiment uzavírá nabídka literatury, časopisů a novin s konopnou tématikou.

Otevřeno každý všední den od 10-17 hod na adrese: Krajinská 22, v Č. Budějovicích

Bližší informace: hanka@legalizace.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!