Aktuální článek
Přednáškový cyklus Konopí – odvěký přítel člověka

Přednáškový cyklus Konopí – odvěký přítel člověka

  • Konopí je tradiční hospodářskou rostlinou, jejíž potenciál přináší pro současné environmentální i sociální problémy nejedno řešení. Široké možnosti využití konopí a jeho materiálů nabízí šanci pro naše zemědělství a průmysl, jejich zpestření a ozelenění.

V souvislosti s jeho rozmanitým využitím slyšíme o konopí stále častěji Obnovitelné konopné suroviny se stávají symbolem vysoké kvality, zdravotní nezávadnosti a trvanlivosti pro stavaře, výrobce rozložitelných plastů, přírodní kosmetiky či funkčního textilu. Konopí je zajímavé také z hlediska výživy vzhledem k jedinečnému nutričnímu složení konopného semínka. Stále větší pozornosti laiků i odborníků se těší i léčebné využití konopí.

Přesto je slovo konopí stále ještě opředeno mnoha předsudky a nepravdami. Následující setkání nabídnou těm, kteří se o konopí chtějí dozvědět více, komplexní přehled o současných trendech a možnostech využití této jedinečné rostliny.

Setkání která se uskuteční vždy třetí čtvrtek v měsíci nabídnou seznámení s potenciálem hospodářského využití konopí jako potraviny, léku či stavebního materiálu.

21. 3. Konopím ke zdraví 

Březnová lekce je zaměřena na využití konopí jako zdravé potraviny či doplňku pro předcházení a léčbě některých nemocí. Na setkání budete mít příležitost ochutnat některé z konopných potravin a seznámíte se s jejich významem např. při bezlepkové dietě, rekonvalescenci, sportu či v těhotenství. Na otázky, zda je u nás konopí jako lék legální či jak je to s dostupností konopí, přijde odpovědět některý z členů petičního výboru za léčebné konopí, který shrne i aktuální stav legislativních změn ve prospěch léčebného konopí.Kde: NOVÁ PLANETA, Nad Královskou oborou 220/33, Praha 7 Letná 
Kdy: ve čtvrtek 21. března 2013 ** 18:30 – 21:00 h
Příspěvek: 250,- Kč / 1 přednáška

Přihlásit na akce v NOVÉ PLANETĚ se můžete na e-mailu nebo na telefoním čísle.

E-mail: info@novaplaneta.com
Telefon: 602 590 699

Do emailu prosím z organizačních důvodů uvádějte také své telefonní číslo pro případ náhlých změn atp.

Další přednášky z cyklu Konopí – odvěký přítel člověka

18.4. Sej konopí!

Zájemci o pěstování konopí si na své přijdou v dubnu, kdy setkání přinese zkušenosti s výběrem a přípravou půdy, výsevem, sklizní a následným využitím konopí. Setkání bude doprovázet série fotografií a krátkých videí z Čech i zahraničí. O zkušenosti se přijde podělit pěstitel konopí z Rakovnicka Václav Lapka. Budete mít také možnost získat semínka konopí pro vlastní výsev.

23.5. Konopný dům – sen nebo skutečnost?

V květnu se zaměříme na využití konopí jako stavebního materiálu. O přednostech konopného stavitelství přijde pohovořit předseda o. s. Konopa Michal Ruman, který vedl několik workshopů o využití konopí pro stavbu a rekonstrukci domů a sám v jednom takovém žije.

20.6. Ekologické souvislosti využití konopí

Jaký je vztah konopí, ekologického zemědělství, obnovitelné energetiky a lokální ekonomiky? Závěrečné setkání začlení konopí do kontextu přechodu k udržitelné ekonomice a společnosti. O našich potřebách a možnostech přijde hovořit Michal Ruman

Organizuje o.s. Konopa ve spolupráci s firmou Hempoint a Novou Planetou

Vstupné bude použito na rozvoj občanského sdružení Konopa. 

Účastníci kurzu budou mít možnost získat zdarma členství v Klubu Konopa. 

Stávající členové Klubu vstupné 200,- Kč – www.konopa.cz/cs/o-nas/pridej-se.html 

Za plnou účast na všech přednáškách obdržíte CERTIFIKÁT o účasti – stylově vytištěný na konopném papíře.

Více informací: novaplaneta.com/konopi-odveky-pritel-cloveka

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!