Aktuální článek
Pěstuj ve velkém, pak si toho nikdo nevšimne

Pěstuj ve velkém, pak si toho nikdo nevšimne

  • Blíží se pomalu zima a většina z vás má za sebou další pěstební sezónu. Snad vám úroda na zahrádce příliš nezplesnivěla, neudali vás sousedi nebo vás nepřišli navštívit zloději a máte dnes nejen šťastně sklizeno, ale i úspěšně nasušeno a svůj zelený poklad dobře ukrytý na bezpečném místě.

Pokud tomu tak skutečně je a vy při čtení těchto řádků toužebně a láskyplně vzpomínáte na svůj prádelník, spižírnu nebo mrazák, pak vám gratuluji. Přežili jste další rok v našem bezprávním státě, kde jsou kromě každodenních podvodů, tunelů a lží, člověku kvůli nesmyslné prohibici konopí upírána taková práva, jako právo na zdraví, život a osobní svobodu. Nakonec si přečtěte Listinu základních práv a svobod a nevyjdete z údivu, jak vzdálené je jejímu textu chování státních orgánů nebo orgánů činných v trestním řízení, když vyjde najevo, že si pěstujete či přechováváte trochu toho konopí pro svou osobní potřebu.
O to bizarnější pak nastává situace, když si to konopí pěstujete pro osobní potřebu ulevit si od svých obtíží či nemocí. A ačkoliv byste si nepřáli nic jiného než klidný spánek beze strachu z perzekuce, stát vám pěstování a zpracovávání konopí zakazuje a chová se k vám jako ke zločinci.
Jeden příklad za všechny. Pěstování konopí do 100 m2 je v u nás naprosto legální. Připravíte si na jaře políčko, zasadíte semínka a vesele pěstujete. Nemusíte nikomu nic říkat či vysvětlovat. Ani sousedům, ani policii. Na podzim sklidíte a zpracujete. Stejně, jako cokoliv jiného. A když se o vás začne policie přeci jen zajímat a nabude dojmu, že svým zahradničením pácháte nebezpečný zločin, je sice jejich povinností tuto skutečnost prověřit, ale s ohledem na skutečnost, že dokud nebude prokázána vaše vina, jste nevinný a máte svá práva. Není přeci možné, aby vám bez soudního příkazu k domovní prohlídce vtrhli na zahradu, posekali a ukradli vám všechno konopí co máte a navíc vyhrožovali soudem a vězením! Není možné, aby policista, bez odborné analýzy jen tak od oka poznal, jaké konopí pěstujete, kolik účinných látek rostlina obsahuje a zda tak překračuje stanovenou normu 0,3 % THC. Dokážete si představit, že by takto policie či celní správa postupovala třeba u zemědělců, kteří konopí pěstují na desítkách hektarů? Já tedy ne a oni jistě už vůbec ne. Jen přijedou na pole, odeberou v přesně určený termín vzorek a ten následně vyhodnotí. A celou tu dobu se k zemědělci chovají slušně, jako k bezúhonnému člověku. Ale na vaší zahradě se k vám jen na základě úvah a domněnek chovají jako ke kriminálníkovi. Ačkoliv vůbec netuší jaké konopí a proč ho vlastně pěstujete, tak mají hned jasno. Jste zločinec a patříte za mříže. Nejen, že tímto konáním evidentně překračují svou pravomoc, ale zdá se, že zločiny vyhodnocují také podle rozsahu v jakém jsou páchány a kolik času bude stát jejich vyřešení. Podle vzorce čím menší případ tím jednodušší je jeho vyřešení, tak budeme jako jednotliví občané neustále vystavováni policejní šikaně a zlovůli.

Napadá mě tedy jen jediná reakce a to pěstovat povolené odrůdy konopí na mnoha hektarech. Policie si několikadenní brigádu na poli jistě rozmyslí, začne se k pěstitelům konečně chovat jako k obyčejným lidem a nechá sklizeň příště na nás – na profesionálech.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!