Aktuální článek
High Tech

High Tech

Redakce
  • Dnes si mezi novinkami představíme cejlonskou značku pěstebních substrátů U-Gro.

Na našem trhu se objevila nová značka pěstebních substrátů, založených na použití kokosového vlákna. Původ této značky je až na dalekém Cejlonu, kde se takto pěstují některé odrůdy čaje.

Tyto substráty samy o sobě neobsahují mnoho živin, ty je potřeba dodávat zvenčí. Plusem je vyvážený obsah minerálních látek díky použití rašeliny ve většině výrobků. Paleta výrobků U-Gro zahrnuje substráty, promyšlené pěstební nádoby a tablety k řízkování nebo ke klíčení semenáčků. Substráty jsou k mání v různých váhových kategoriích a různých složeních.

Na výběr je mezi kokosem s příměsí rašeliny, čistým kokosem Pure, vzdušným substrátem Max Air s perlitem a nakonec substrátem Rhiza s již naočkovanými symbiotickými houbami, které umožňují lepší a efektivnější využití dodaných živin. Dále jsou to tablety Plug, které jsou velmi prakticky uloženy v dehydrovaném stavu v dlouhé tubě, která trochu připomíná vysouvací lepidlo.

Poslední zajímavou vychytávkou z nabídky jsou pěstební nádoby s připraveným substrátem Pot, které jsou v podstatě jen pytli s proraženými otvory na spodku a obsahem, který po zavlažení přesně stačí k jejich naplnění.

www.u-gro.info 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!