Aktuální článek
Heuréka!

Heuréka!

  • Zvolal jsem, když jsem po návratu z prvního konopného veletrhu doma objevil Legalizaci – free magazín pro konopnou kulturu.

Vážení, nenalézám slov obdivu a díků za takovýto počin. Mnoho let jsem se snažil dopátrat, jaká je možnost sehnat semínka či sazeničku. Většinou jsem narážel na zeď ticha. Věděl jsem, že se v českých luzích a hájích konopí pěstuje, vždyť občas se v TV objevila zpráva, že policie odhalila pěstírnu. Já jsem věděl, že u souseda na zahradě se schází omladina na kuřáckých mejdanech. No a můj letopočet 34 dával omladině najevo, že nejsem potencionální kuřák.

Na jaře letošního roku mě překvapil spolužák návštěvou a nesl dvě kytky cca 80 – 100 cm vysoké. Velice stroze vypověděl, že neví jaká je to odrůda, ani jak se pěstuje. Na můj dotaz, mají-li se pokrátit, pravil, že asi ne. Pouze upozornil, že se musí hodně zalévat, ale to prý mě varuje rostlina sama zvadlými listy. Na pokrácení jsem se ptal proto, že byly již dost vzrostlé. Jak je do konce září či října uschovám před zvědavci? Zastřihnul jsem jim špičky cca. 15 cm a přesto vyrostly do 2,5 metru. Během růstu jsem je neustále pozoroval a měl jsem stále větší pochybnosti, jak má vlastně ta kytka vypadat. Slyšel jsem o nějakých paličkách, ale rostlina stále rostla ve stejném tvaru, co dole to nahoře. Končilo září, jedna kytka začala žloutnout, a tak jsem je uříznul a pověsil jsem je na půdě schnout. Stále jsem pátral, jak se dozvědět o pěstování, a náhoda mě zavála na Žižkov do Bořivojovy ulice. Tam se mi dostaly do ruky noviny Soft Secrets a Konoptikum, z kterých jsem se dozvěděl o prvním veletrhu. V obchodě jsem jednomu vstřícnému mladíkovi ukázal větvičku, která mi vyrostla na kytce. Rezultát zněl, že je to samčí rostlina, a že s tím nic neudělám. Radost z mého pěstitelského počinu vzala za své, protože obě kytky byly samčí. Na veletrhu mě pak oslovila slečna, abych okusil vaporizér, který mě oslovil, ale v současnosti je otázka, kde na to mám vzít. Slečně jsem vypověděl svůj úděl a ona mi poradila, ať sedřu vše co je na kytce (listy, větvičky, pylové bobulky), rozdrtím, proseju a udělám si mastičku. Poslechl jsem ji a nelituju. Mnozí prodavači a informátoři ve stáncích mi nedávali žádnou šanci využít nějakým způsobem samčí kytky.

V současné době prožívám dilema. V roce 2003 se utrhla plošina stavebního výtahu a já v ní. Odnesl to kotník a rozdrcená patní kost, mezi 7. a 8. obratlem praskla plotýnka, polovička plotýnky si ustlala v páteřním kanálu. Kotník permanentně bolí a tak doktoři doporučují reoperaci. Dodávají informaci, že do kotníku vsunou kost a tím kloub znehybní a já že budu chodit jako Pejrak. Já se ptám: zbavíte mě bolesti? Odpověď je: „To vám nikdo nezaručí“. Světe div se, vyrobil jsem si mastičku, kterou mi poradila slečna na veletrhu, a ta mast mě zbavuje bolesti. V současnosti užívám též konopný olej.

Moje rozhodnutí pokračovat v samoléčbě spočívá v pochopení pěstování a používání konopí a Legalizace mi dává možnost naučit se to.

Vážení, využívám co je nám nabízeno a za to vám patří veliký dík. Stávám se stálým odběratelem Legalizace.

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!