Aktuální článek
Kurzy stavění s konopím

Kurzy stavění s konopím

  • V tomto roce o. s. Konopa opět organizuje stavební dílny, na kterých si můžete osahat konopné stavební materiály, dozvědět se něco o teorii i praxi tohoto perspektivního, soběstačnost rozvíjejícího odvětví. Dílny letos pořádáme bez grantové podpory. Účastnické poplatky budou stanoveny v minimální možné výši.

Termíny kurzů:

 8. – 12. 5., Vacíkov (statek u Březnice, Střední Čechy) – venkovní omítky, hliněné panely   ad.; lektoři Pavel Koterzyna, Petr Hamšík

Cena: 1200,-Kč/os.  Cena zahrnuje lektorné a vše potřebné k dílnám, ubytování (ve vlastním spacáku na karimatce či matraci ve špýcharu nebo ve vlastním stanu na zahradě). Stravu si účastníci hradí separé.

 8. – 10. 6 a 14. – 16. 6., Kunžak (sídlo o. s. Konopa) – vnější i vnitřní omítky (vápenné i hliněné), izolace podlah, aplikace vlákenné izolace, cordwood, konopné stěny; lektoři Michal Ruman a Petr Hamšík

Cena za jeden kurz: 1000,-Kč/os.  Cena zahrnuje lektorné a vše potřebné k dílnám a společné obědy. Snídaně a večeře a ubytování (v přilehlém kempu ve stanu či chatkách nebo v pensionech si hradí každý účastník sám 

5. – 7. 7., Drevníky, Slovanská Lhota (u Slapské přehrady) – konopná podlaha a omítky

Minimální počet účastníků je u všech kurzů 5 osob. Vyhrazujeme si právo termíny i ceny mírně upravit v závislosti na počtu účastníků. Podrobný program kurzů a další organizační informace zašleme přihlášeným emailem co nejdříve.

Přihlašovat na kurzy se můžete již dnes na emailu ruman@konopa.cz. Pro telefonické informace volejte 724 106 808 (Michal Ruman). Více info na webu o. s. Konopa.

Nezapomeňte, čím víc vás bude, tím to bude levnější 😉

Návdavkem přidáváme kurz organizovaný v rámci Školy dovedností a řemesel o. s. Takuara:

19. – 21. 7., Smilovický mlýn (Takuara.czsmilovickymlyn.cz, Smilovice u Rakovníka) – podlahy, příčky, omítky jako součást úžasného konceptu ekologicky šetrné moderní architektury; lektor Michal Ruman, Jan Tillinger.

 Těšíme se na vás na všechny!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!