Aktuální článek
Rok konopí

Rok konopí

  • Celovečerní český dokument Rok konopí/Year of Mari©huana, který měl premiéru 19. dubna 2012, má za sebou více než rok života.

Za tuto dobu byl promítán ve více než 100 kinech v České republice, zúčastnil se téměř desítky filmových festivalů u nás i v zahraničí a v rámci jeho projekce proběhlo více než 40 debat na nejrůznějších místech a s velmi různorodým publikem. Ve Zlíně to bylo např. více než 200 seniorů nebo naopak ve velkém sále Městské knihovny v Praze stovka studentů. K velmi zajímavému propojení diváků došlo například v Luhačovicích, kde se debaty zúčastnili studenti místní SOU a zároveň lidé důchodového věku. V závěru debaty proběhla velmi živá mezigenerační výměna názorů.

Bylo by skvělé, kdyby opět bez obav a předsudků, mohli o konopí hovořit rodiče a prarodiče se svými dětmi a naopak děti se svými rodiči a prarodiči a navzájem si pomoci.

Věříme, že film Rok konopí k této otevřenosti a větší informovanosti přispěl.

V současnostije dokument Rok konopí, již také dostupný na DVD, kterémimo české a anglické verze filmu, obsahuje také fotogalerii ze zákulisí natáčení a informace o připravované knize Léčivé konopí v praxi – autorky Libuše  Bushky  Bryndové s podtitulem Praktický Průvodce domácím zpracováním konopí.

DVD si můžete objednat na www.rokkonopi.cz.

Obsah filmu:

Tento dokument zachycuje příběhy čtyř lidí, kteří se rozhodli léčit svá onemocnění pomocí konopí ještě v době, kdy náš stát stavěl konopí jako lék mimo zákon. Tyto čtyři příběhy jsou vyprávěny v rámci širokého kontextu, zahrnujícího pohledy zákonodárců, aktivistů, léčitelů, vědců, stejně jako soudců nebo policistů. Více než dvouleté natáčení probíhalo mimo České republiky také v Izraeli a Německu. Na univerzitách, v nemocnicích, pěstírnách, ale také v soudních síních a na nejrůznějších protestních akcích. Výsledný pohled tedy není rozhodně černobílý.

Celý film je protkán promluvami Pjéra la Šé’ze (filosof, klinický psycholog, muzikant), který se pokouší otevřít základní otázky fungovaní jednotlivce ve společnosti. Hovoří o míře, kterou jsou naše životy ovlivňovány veřejnými médii, o bezmyšlenkovitém příjímání „virtuální skutečnosti” bez osobní intervence a odvahy, o ztracené odpovědnosti k sobě samým, ale i k druhým a také o silné potřebě ZMĚNY. Situace kolem konopí pouze zrcadlí a podtrhuje absurdnost současné „reality” světa. Můžeme si tak znovu připomenout, jak se spolu už po tisíce let prolínají a střetávají základní daná svoboda lidské individuality a diktát systému, který se cítí být touto lidskou přirozeností ohrožován. 

youtube

rok konopí na facebooku

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!