Aktuální článek
Přátelé konopí I.

Přátelé konopí I.

  • Ganja hrdinové, marihuanové hvězdy a zkouřené celebrity - Bob Marley, hudebník (Jamajka), Stephen King, spisovatel (USA), Brad Pitt, herec (USA), Carlos Santana, hudebník (Mexiko) a John McEnroe, tenista (USA).

Bob Marley, hudebník (Jamajka)

Zesnulá jamajská reggae legenda Bob Marley je zároveň guru boje za legalizaci marihuany. „Hudba a tráva jdou dohromady. Je to dlouho, co ji kouřím, od šedesátých let, kdy jsem prvně začal zpívat,“ říká. Odsuzování konopí považoval za rouhání. „Jak může být Bohem stvořená rostlina učiněna ilegální člověkem? Pokud je pěstování konopí ilegální, pak je podle lidských zákonů Bůh, jenž stvořil všechny rostliny, také kriminálník.“ Boba nepřekvapovala perzekuce kuřáků trávy ze strany „Babylónu“, vládnoucího systému: „Ukřižovali Krista, pamatujete?“ připomněl lidem.

Stephen King, spisovatel (USA)

Jeden z nejslavnějších autorů moderní éry, který prodal po celém světě okolo 350 milionů svých knih, podporuje legalizaci konopí. „Myslím si, že konopí by mělo být legální, byl by to výborný domácí průmysl. Bylo by to skvělé pro stát Maine. Je tady dobrá domácí tráva. Jsem si jist, že by byla ještě lepší, kdyby bylo možno pěstovat ve sklenících, s hnojivy…“, prohlásil King pro americká média. Argumentuje také ekonomickými výhodami legalizace. Jako mluvčí podpořil australskou Legalize Cannabis Party, stranu za legalizaci konopí, a vyzval další celebrity k jejich veřejné podpoře.

 

Brad Pitt, herec (USA)

Slavný herec si přeje legalizaci marihuany ve Spojených státech. Zdroj blízký herecké hvězdě řekl médiím, že Pitt je „posedlý legalizací trávy“. Dodal, že důvodem této posedlosti je jeho víra, že „by šlo o největší zdroj příjmů od zavedení internetu“. Stejná zpráva uvádí, že se herec chystá vstoupit do politiky. „V Hollywoodu už toho pro něj moc nezbývá. Brad cítí, že by mohl udělat mnohem více v politice, zvláště v těžkých letech, která svět nyní prožívá. Chystá se kandidovat do Senátu a pokud vše půjde dobře, tak v roce 2016 i na prezidenta“. Společně s Georgem Clooneym patří k častým návštěvníkům amsterodamských coffeeshopů. Paul Wilhelm, vlastník coffeeshopu De Dampkring, uvedl: „Máme u nás Brada Pitta několikrát do roka, vždy incognito, s čapkou a slunečními brýlemi. Prostě si sednou a pokouří. Byl tu i George Cloony. Jsou to prostě dobří lidé“.

Carlos Santana, hudebník (Mexiko)

Legendární mexický Američan, kytarista a zpěvák, vzkázal prezidentu Obamovi, že by měl uvažovat o legalizaci marihuany. „Tyto tři věci bych chtěl říci Baracku Obamovi: přiveďte domů naše bratry a sestry (z Afghánistánu), legalizujte marihuanu a získané peníze investujte do učitelů a vzdělávání. A uvidíte transformaci v Americe, lidé si řeknou, že konečně můžou přestat být paranoidní…“ Sám Santana se dostal do problémů se zákonem v roce 1991, kdy byl zadržen na Houstonském letišti s pěti gramy marihuany, kterou vezl z Mexika.

John McEnroe, tenista (USA)

Bývalá světová tenisová jednička John McEnroe se se svou manželkou Patty Smythsovou v prosinci 2009 zúčastnil otevřené diskuze umělců a celebrit o reformě marihuanových zákonů. Manželé údajně zaujali podpůrné stanovisko v boji za legalizaci trávy. V momentě, kdy se diskuze rozproudila, si údajně zapálili jointa. Jistý účastník diskuze uvedl: „Bavili se o marihuanových reformách a najednou si zapálili špeka. Zdálo se, že to nikomu nevadí.“

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!