Aktuální článek
Tip na knihu: Konopí – léčebný prostředek v dějinách lidstva

Tip na knihu: Konopí – léčebný prostředek v dějinách lidstva

  • Dnes vám představujeme zajímavou knihu, která nabízí interdisciplinárně pojatý široký přehled teraputického, historického a kulturního použití konopí v různých kulturách po celém světě.

Tímto kvalifikovaným a interdisciplnárním dílem o konopí prezentuje autor nejen rozsáhlý soubor poznatků z taxonomie, biochemie, sociální historie, psychofarmakologie a dějin práva, ale i originální interpretaci role, kterou tato rostlina hraje. 

Cannabis doprovází vývoj lidské kultury od jejích počátky. Patří do léčitelských tradic v Africe, Asii, Evropě i Americe. Dodnes je například neopominutelnou součástí asijského systému zvaného jako ajurveda – cannabis je zde využíváno pro své tonizační a afrodiziakální vlastnosti. V čínské tradiční medicíně je hojně využíváno jako antidepresant. Zůstává důležitým léčebným a rituálním prostředkem v v Latinské Americe, Nepálu nebo původních Indiánů. Moderní výzkumy potvrdily účinnost marihuany při léčbě mnohých nemocí. 

Autor Christian Ratsch je jeden ze světově nejuznávanějších etnofarmakologů a v současné době je prezidentem německé Společnosti pro etnomedicínu, German Society for Ethnomedicine.

Knihu si stejně jako desítky dalších titulů s konopnou a příbuznou tématikou můžete objednat v eshopu edice Legalizace

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!