Aktuální článek
Dobrá a špatná zpráva

Dobrá a špatná zpráva

  • Mám pro vás dobrou a špatnou zprávu.

Nebudu se vás ani ptát a rovnou začnu tou špatnou, ať to máme za sebou a můžeme se věnovat nadějným vyhlídkám do budoucnosti. Takže. S konečnou platností, tedy do doby, než se naši navrhovatelé a ochránci zákonů, kazatelé morálky a vymahači pořádků přestanou chovat jako idioti, ruší magazín Legalizace svou distribuční síť v growshopech, tedy v prodejnách s pěstební technikou pro pěstování rostlin pod umělým osvětlením. Důvodem je ochrana majitelů těchto obchodů, kteří kdyby k legální pěstební technice prodávali i legální konopná semínka a navíc i náš legální magazín, vystavili by se hrozbě možného trestního stíhání za zločin šíření toxikomanie. Přijde vám to taky jako kravina?

Věřte, že nejste sami, kdo nechápavě kroutí hlavou, ale bohužel je to tak. Vinu na tom nese rozhodnutí Nejvyššího soudu z loňského roku, v kterém soud odmítl dovolání obviněných majitelů jednoho květinářství, kteří byli uznáni vinnými právě z takového šíření toxikomanie. Trestného činu se prodejci podle obvinění měli dopustit tím, že celé dva měsíce prodávali ve svém obchodě v Lomnici nad Popelkou vedle řezaných květin a všeho ostatního, co se v normálním květinářství dá sehnat, i semínka konopí, nějakou tu techniku na pěstování pod umělým osvětlením a konopné noviny a magazíny. A ano, samozřejmě i Legalizaci. Květináři tímto svým „strašně nebezpečným“ jednáním naplnili skutkovou podstatu dost nejasného trestného činu a po útoku policejního komanda na jejich obchod, policejní šikaně, vyšetřování, vyslýchání, újmě na dobré pověsti a ztrátě zákazníků vyfasovali návdavkem u Krajského soudu v Hradci Králové ještě osmnáctiměsíční podmínku. Navíc jim byla policií „zabavena“, rozuměj ukradena, i všechna jejich konopná semínka.

Splnilo se tak přání šéfa protidrogové centrály Frydrycha, který si od svého nástupu do funkce snad ani nepřál nic jiného, než aby policie získala nějakou legální páku na „regulaci“ growshopů, tedy prodejen s pěstební technikou. Tu páku teď má policie v judikátu Nejvyššího soudu a může ji využívat. Páka je ovšem účinná pouze tehdy, pokud bude splněna podmínka, že prodejce bude na svých pultech nabízet dohromady pěstební techniku, konopná semínka a tiskoviny o konopí. V jiném případě se nestane nic.

A protože, a to už se přes tu špatnou zprávu dostáváme k té dobré, nechceme magazínem nikomu ublížit (naším cílem je přece pomáhat a chránit), stahujeme sice náš plátek z pultů growshopů, ale na druhou stranu zase rozšiřujeme svou distribuční síť v trafikách, knihkupectvích a obchodních centrech.

A jaké si z tohoto příběhu můžeme vzít ponaučení? No, že když si někdo něco hodně dlouho přeje a může to být i úplná kravina, tak existuje reálná šance, že se mu to jednou splní. 

Přeji všem jen ta dobrá přání.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!