Aktuální článek
Cannapedia: Sweet Seeds

Cannapedia: Sweet Seeds

  • Sweet Seeds patří mezi nejznámější španělské semenné banky. Jejich odborníci používají moderní techniky šlechtění a zaměřují se na feminizované odrůdy v klasické i samonakvétací verzi. Všechny variety mají výrazné sladké aroma a semena procházejí pečlivým testováním stability. V následujících řádcích vám přiblížíme první odrůdy, které Sweet Seeds představili konopnému světu.

Sweet Seeds začali se šlechtěním feminizovaných semen experimentovat v roce 2007. V roce 2009 představili milovníkům konopí svou historicky první samonakvétací odrůdu Speed Devil, která okamžitě sklidila úspěch díky extra rychlé době květu a produkci pryskyřičných krystalů s intenzivní, nasládle pižmovou vůní s podtóny kvasnic a sýrů. Sweet Seeds mají tuto odrůdu ve svém sortimentu dodnes, a to ve vylepšené verzi coby Speed Devil #2.

Kolekce roku 2010 přinesla dvě nové odrůdy Fast Bud a Big Devil. Obě se staly genetickým základem nových odrůd, jež nyní najdete v nabídce Sweet Seeds.
Big Devil #2 je samonakvétací a feminizovaná odrůda vysokého vzrůstu – dosahuje výšky 1–1,5 m. Je výnosnější a aromatičtější než jeho předchozí verze a má pryskyřičnaté, kompaktní palice i na četných bočních výhoncích. Aroma je nasládle kadidlové, s nádechem skunku.

Fast Bud #2
je samonakvétací odrůda s dobrým výnosem a velkými palicemi pokrytými spoustou aromatické pryskyřice. Vytváří velmi silné a bohatě rozvětvené rostliny dosahující vzrůstu mezi 40 a 90 cm. Má sladké aroma s exotickými tóny zděděnými po odrůdě Diesel. Vykvétá rychle.

Big Devil #2 AutoFast Bud #2 Auto

V roce 2011 přišli Sweet Seeds s dalšími novinkami, vzniklými na základě nových šlechtitelských postupů: Cream Caramel AutoBlack Jack Auto a SAD Auto. 

Cream Caramel Auto je výsledkem křížení nejlepších samonakvétacích odrůd a Cream Caramel. Je to samonakvétací odrůda nejvyšší kvality, s velkou hustotou palic a vysokou produkcí pryskyřice, s pronikavě nasládlou vůní se zemitými tóny, rychlým výkvětem, silným účinkem a stabilními hybridními vlastnostmi. Ke konci období květu jsou rostliny prostoupené kýženou pryskyřicí téměř jako jejich nesamonakvétací sestry.

Black Jack Auto je kvalitní samonakvétací verze Black Jacka, výsledek křížení samonakvétací SAD se samonakvétacím Jackem Hererem. Vyznačuje se hustými palicemi s vysokou produkcí pryskyřice, intenzivně nasládlou vůní kadidla, rychlým výkvětem, silným účinkem a stabilními hybridními vlastnostmi. 

SAD Auto je výsledkem křížení nejlepších samonakvétacích odrůd a SAD S1. Jedná se o odrůdu s hustými palicemi a vysokou produkcí pryskyřice, s pronikavě nasládlou vůní kadidla, rychlým výkvětem, silným účinkem a stabilními hybridními vlastnostmi.

Příště vám představíme další oblíbené odrůdy semenné banky Sweet Seeds a speciality z jejich „Červené kolekce“. Myslete na to, že v ČR se konopí seté nesmí pěstovat, a proto semena konopí používejte jen k uspokojení své sběratelské vášně.

Cream Caramel AutoBlack Jack Auto

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!