Aktuální článek
Tip na knihu: Marihuana jako lék

Tip na knihu: Marihuana jako lék

  • Debata o využití léčebného konopí se vyostřuje. Kdy a v jakých kulturách se marihuana využívala jako lék? Objevuje současná věda prastaré medicínské poklady? Vše o využití marihuany jako léku si přečtete v této vynikající knize.

Už téměř šest tisíc let se konopí využívá k získávání vláken, jako potravina a poživatina, brzy však byly objeveny i jeho mnohostranné léčebné kvality. Během historie se stalo nedílnou součástí staroegyptské, asyrské, antické, islámské i středověké medicíny.

Přečtěte si skvělou recenzi na knihu Marihuana jako lék. 

Vysoké úctě a vážnosti se však dodnes těší především v asijském umění léčby. V čínské a tibetské medicíně jsou velmi ceněny jeho euforizující a antidepresivní vlastnosti, v ájurvédě je oceňováno jako všelék a jako afrodiziakum. I naši keltsko-gernánsko-slovanští předkovévyužívali tuto rostlinu i medicínsky. Hildegard von Bingen ji využívala stejně, jako Samuel Hahnemann, zakladatel homeopatie.

Knihu Marihuana jako lék objednávejte v e-shopu edice Legalizace.

V moderním medicínském a farmakologickém výzkumu jsou nyní ověřovány prastaré etnobotanické aplikace rostliny konopě seté a dlužno říci, že ve většině případů jsou skutečně prokázány a potvrzeny. Tato kniha zaznamenává historii a význam konopí v různých medicínských systémech a učeních a poskytuje také celou řadu praktických návodů a receptů. 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!