Aktuální článek
Drogová poradna

Drogová poradna

  • Vliv marihuany na mozek - ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Dobrý den, jsem občasným kuřákem marihuany. Chtěl bych se zeptat, zda může mít kouření marihuany zhruba jednou týdně dlouhodobý negativní vliv na moje mentální schopnosti a mentální výkonnost.

Dobrý den, to záleží na více faktorech. Prvním a hodně zásadním je, zda máte k psychickým potížím predispozice. Užívání marihuany může u lidí, kteří jsou k nim náchylní, spouštět různé psychické komplikace. Jinými slovy, jestli spadáte do této skupiny (což je těžké odhadnout dopředu), tak Vám i občasné užívání marihuany může způsobit nepěkné psychické problémy. Další faktor, který vidím jako rizikový je, zda se Vám podaří udržet užívání marihuany dlouhodobě na frekvenci jednou do týdne. Možná ano – je spousta lidí, kteří ji užívají příležitostně a přitom intenzitu a dávky nezvyšují. Také je ale spousta lidí, kteří přešli z občasného užívání marihuany na užívání každý den, případně až k nekontrolovanému užívání.

Kdyby se to stalo, může být ohrožena například Vaše krátkodobá paměť. Pravidelní uživatelé také často ztrácí motivaci k běžným činnostem, jsou otupělí a podobně. Také je otázka, co si pod užíváním jednou do týdne představujete. Už samotný drogová poradnarozdíl mezi užíváním jemnějších „venkovních” modelů a kouřením marihuany vypěstované „pod lampou” je dost zásadní. Takže jestli se budete i jenom jednou týdně zhulovat intenzivně a silným modelem, kocovinu z marihuany můžete pociťovat ještě pár dalších dní, a tím budou i snížené Vaše psychické a mentální schopnosti. Celkově je kouření modelů vypěstovaných v umělých podmínkách rizikovější než užívání venku vypěstované marihuany a negativní dopady na psychické zdraví jedince jsou větší. Také je ale možné, že se u Vás žádné zásadní potíže neprojeví, což Vám přeji. Dopředu to ale nemůžete vědět. Kdyby Vám kouření marihuany způsobovalo nějaké komplikace, tak určitě znovu napište.

Mějte se hezky!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!