Aktuální článek
Rodiče kouřili konopí, a proto jim byla odebrána dvouletá dcera, kterou státem placená pěstounka ubila k smrti

Rodiče kouřili konopí, a proto jim byla odebrána dvouletá dcera, kterou státem placená pěstounka ubila k smrti

  • Dvouletá Alexandria Hillová byla začátkem srpna převezena s vážnými poraněními hlavy do nemocnice, kde později na následky zranění zemřela. Ukázalo se, že za její smrt je přímo zodpovědná pěstounka, které bylo děvče v americkém Texasu přiděleno do opatrovnictví proto, že rodiče po večerech kouřili marihuanu.

Hlavním důvodem odebrání tedy bylo to, že si rodiče občas dávali jointa místo sklenice vína, když malá Alexandria spala. Dítě nejevilo žádné známky zanedbání a nebylo prokázáno jakékoli poškození tímto netradičním „koníčkem“ rodičů.

Přesto jim byla dcera úředníky sociální péče odebrána a následně svěřena do péče profesionální (tedy vyškolené a zkušené) pěstounce. Jedním z dalších absurdních argumentů bylo, že rodiče dávali dceru na hlídání babičce, čímž se údajně prokázalo, že sami rodičovskou péči nezvládají.

 Hlavním důvodem odebrání bylo to, že si rodiče občas dávali jointa místo sklenice vína, když malá Alexandria spala.

Ve skutečnosti měli oba rodiče od počátku pocit, že sama pěstounka svou práci nezvládá. Otec pár dní před dívčinou smrtí dokonce upozorňoval příslušné úřady, že Alexandria má modřiny po celém těle a vyslovil podezření, že je v pěstounské péči týrána.

Tento případ přitom není zdaleka ojedinělý – statistiky dokazují, že až 10x více dětí zemře v pěstounské péči než v péči biologických rodičů.

Soudní řízení v té době ještě nebylo u konce a rodiče dívenky žili v naději, že ji brzy získají zpět do vlastní péče. Nyní mohou pouze čekat, jak dopadne soud s pěstounkou obviněnou z vraždy. Ať už bude obžalovaná potrestána jakkoli, život dcery a důvěru ve státní instituce to zničeným rodičům stejně nikdy nevrátí. 

zdroj: reason.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!