Aktuální článek
Drogová poradna

Drogová poradna

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

Drogy a fén

Dobrý den, mám doma nevlastního syna (16 let), který kouří marihuanu a má problémy se školou. Manžel však není příliš důsledný a já mám pocit, že jsem na jeho výchovu sama. Snažím se jeho průšvihy urovnat, nicméně nemám k němu důvěru a stále ho kontroluji. Dnes jsem zjistila, že si tajně vzal můj fén na vlasy a měl ho v garáži přes noc. Prý si sušil kalhoty, ale nevěřím mu. Doma topíme v krbu a mohl si kalhoty usušit na něm. Chtěla bych vědět, zda se horký vzduch používá na výrobu nějaké drogy a co si o tom myslíte. Možná je to hloupost, ale já si nevím rady. Děkuji za odpověď.

Fén není rozhodně typická pomůcka pro výrobu drog. Listy marihuany se sice suší, ale že by je někdo fénoval? Možné je všechno, ale asi by to nebylo moc praktické. Zřejmě tušíte, že situace, kdy nevlastního syna neustále hlídáte a jste k němu podezřívavá, není ideální ani pro jednoho z vás. Možná by stálo za to si s ním o všem otevřeně promluvit, nejlépe v přítomnosti někoho třetího, nezávislého. Uvažovali jste o rodinném sezení u terapeuta?

Předávkování marihuanou

Dobrý den, potřebovali bychom poradit. Jak se dostat ze stavu předávkování marihuanou? Včera jsme snědli silné konopné koláčky, ale podcenili jsme jejich účinky. Je nám i po noci špatně od žaludku a motá se nám hlava. Existuje nějaký „protilék“? Jak se v následujících hodinách stravovat? Nebo to prostě přejde?

Přejde to. Buďte co nejvíc v klidu, jezte s mírou to, na co máte chuť, pijte dostatek tekutin – ale ne příliš moc. Prostě takový normální klidový režim. Marihuana se v potravinách bohužel špatně odhaduje, v tom je její velká nevýhoda. Je třeba vždy počítat s pomalým nástupem a raději sníst méně než více.

Užívání na pracovišti

Dobrý den, pracuji jako kuchař. Vadí mi, že můj nadřízený i kolega v práci pravidelně několikrát denně konzumují marihuanu. Nejen, že se poté atmosféra na pracovišti obvykle změní k horšímu, ale podepisuje se to i na kvalitě odvedené práce. Zajímalo by mě, jestli tím nedochází k porušení zákona a pokud ano, jaké jsou případné tresty. Děkuji.

Konzumace marihuany ze zákona trestná není. Jinou věcí je ale vnitřní řád pracoviště. Ten obvykle zakazuje pobyt na pracovišti pod vlivem alkoholu nebo psychotropních látek. Trestem za porušení pak bývá propuštění z práce, někdy i s negativním zápisem do zápočtového listu (paragraf o hrubém porušení kázně na pracovišti).

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!