Aktuální článek
„Cannafest není jen zábava pro mladé, ale také osvěta o všech aspektech konopí,“ říká ředitel veletrhu Lukáš Běhal

„Cannafest není jen zábava pro mladé, ale také osvěta o všech aspektech konopí,“ říká ředitel veletrhu Lukáš Běhal

  • Blíží se další ročník mezinárodního konopného veletrhu Cannafest. Tentokrát obsadí prostory Výstaviště Incheba v Praze Holešovicích ve dnech 8. – 10. 11. 2013. Letos se Cannafest bude konat už počtvrté, proto jsme vyzpovídali ředitele veletrhu Lukáše Běhala, aby nám řekl, na co se můžeme těšit.

Lukáši, jak tě napadlo začít organizovat konopný veletrh?
K pořádání Cannafestu mě vedlo spojení profesního zaměření (organizování veletrhů) s dlouholetou zálibou (studování informací o všestranném využití konopí). Věděl jsem, že v Evropě existuje několik stejně zaměřených akcí, tak jsem si řekl, že je na čase konopí představit v širších souvislostech i zde v České republice. Konopí zde má již dlouholetou tradici, což dokazuje např. přednáška etnologa Jana Víta Trčky, která zazní v rámci každoroční odborné konference konané v rámci veletrhu Cannafest. V neposlední řadě si musíme přiznat, že o konopí a hlavně o relevantní informace je v poslední době čím dál větší zájem. Cannafest pokládám nejen za zábavu pro spíše mladé lidi, ale především za osvětu, při které se snažíme informovat o všech aspektech konopí nejširší spektrum laické veřejnosti.

Lukáš BěhalLetos se koná již čtvrtý ročník veletrhu, co se změnilo od prvního ročníku?
Jsem rád, když můžu říct, že na Cannafestu každoročně přibývají jak vystavovatelé, tak návštěvníci, kteří dohromady tvoří nepopsatelnou pozitivní atmosféru. Za dobu pořádání Cannafestu se nám s jejich přispěním a samozřejmě prací čím dál tím více zkušených kolegů, podařilo vytvořit nejrozsáhlejší akci zaměřenou na konopí v Evropě. Krom toho mám pocit, že jsou lidé daleko více otevření diskuzi o využívání konopí ať už k léčebným účelům, tak i jako přírodního zdroje. Cannafest na tuto situaci reaguje především zkvalitňováním odborných a doprovodných programů, konference pořádaná v souběhu s veletrhem nemá co do obsazenosti odborníky z ČR i ze zahraničí v České republice obdoby.

Podívejte se na video z minulého ročníku.

Jaké novinky máte nachystané pro letošní ročník?
Cannafest se každoročně snaží představovat nejnovější trendy v oboru především prostřednictvím zastoupených vystavovatelů. Ti pro letošek chystají spousty novinek. Seznam vystavovatelů bude uveřejněn v těchto dnech na oficiálních stránkách veletrhu cannafest.cz. Organizačně samozřejmě zkvalitňujeme nejen odborný a doprovodný program, ale i samotné služby vůči návštěvníkům i vystavovatelům. Návštěvníci se mohou těšit na odbornou konferenci, v rámci které vystoupí např. prof. Lumír Hanuš, přední odborník na výzkum léčebného konopí. Z USA zavítá Steve DeAngelo, provozovatel nejrozsáhlejší legální banky léčebného konopí na světě, zajímavá bude i přednáška Howarda Markse jako Mr. Nice, který představí společně se Shantibabou společný projekt CBD Crew. V rámci doprovodných programů stojí za zmínku třeba rozsáhlé workshopové dílny o.s.

Aktuální informace sledujte také na facebooku festivalu Cannafest.

Konopa se zaměřením na potenciál konopí jako přírodního zdroje, mlsné jazýčky se můžou zapojit do soutěží o nekvalitnější konopný olej či nejlepší konopný nápoj. K dispozici bude i nabídka relaxu v podobě uvolňující konopné masáže. Samozřejmostí jsou již tradiční Rolls & Smoking Chillout Zone se soundem DJs či doprovodná stage se zábavným programem po celé tři dny veletrhu. Po loňském úspěchu přicházíme i letos s oblíbenou Cannafest Vapo Lounge, kde si návštěvníci můžou vyzkoušet vaporizéry předních výrobců, k dispozici dáváme nejrůznější lékařské byliny jako je meduňka, heřmánek, máta či šalvěj. Aktivit je na veletrhu opravdu dost, pro více informací doporučím průběžně sledovat již zmíněné oficiální stránky Cannafestu nebo sociální síť na adrese

Jakou očekáváte návštěvnost?
Vzhledem k vývoji za poslední tři roky a zásluhou zvýšené propagace i rostoucí popularity očekáváme i letos nárůst počtu návštěvníků. Loni veletrh navštívilo ve třech dnech celkem 21.700 návštěvníků. Letos zaznamenáváme zvýšený zájem především z USA a Kanady, dále z Ruska a jeho bývalých zemí a v neposlední řadě, mimo jiné i díky spolupráci s cestovními kancelářemi, např. i z Chorvatska a Slovinska. Veletrh Cannafest je mezinárodní veletrh, na kterém potkáte příznivce konopí z celého světa. Všichni jsou srdečně zváni!

Držíme palce! A vy nezapomeňte sledovat naše stránky, protože již brzy zde spustíme soutěž o vstupenky na Cannafest. 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!