Aktuální článek
IACM Zpravodaj – USA: Rostoucí počet lidí využívá konopí k léčbě zvířat

IACM Zpravodaj – USA: Rostoucí počet lidí využívá konopí k léčbě zvířat

  • IACM Zpravodaj - ve spolupráci s Mezinárodní asociací pro kanabinoidní léčbu (IACM) přinášíme zprávy a studie ze světa léčby konopím. (www.cannabis-med.org)

USA: Rostoucí počet lidí využívá konopí k léčbě zvířat

Agentura Associated Press publikovala článek o léčebném využití konopným produktů při léčbě psů a dalších domácích zvířat. Vůdčí osobností v této oblasti je veterinář Doug Kramer z Los Angeles. „Už mě unavovalo uspávat injekcí zvířata, aniž bych udělal vše, co bylo v mých silách, abych se jim pokusil zachránit život,“ říká Kramer. „Připadal jsem si, jako bych je podváděl.“ Několik dalších kontaktovaných veterinářů uvedlo, že s jeho názorem na konopí souhlasí, ale kvůli obavám z perzekuce se báli zveřejnit svá jména.

Dr. Duncan Lascelles, profesor chirurgie a léčby bolesti na Fakultě veterinární medicíny Univerzity v Severní Karolíně uvažoval o studiu konopí ve veterinární medicíně již před deseti lety. Avšak neudělal to, a to nikoli kvůli nezájmu, ale kvůli špatnému načasování. „Nyní opět uvažuji o studiu této oblasti, jelikož je zde dle mého názoru značný potenciál,“ uvedl. Článek cituje několik příkladů, jako např. případ Jessiky LeRouxové z Denveru, která používáním konopí výrazně prodloužila život svého psa Thora. „Díky konopnému výrobku, který mu připravuji, jsme spolu už patnáctý rok,“ říká Jessica. „Stará a nemocná zvířata užívající konopí obvykle zažívají okamžitý nárůst chuti k jídlu a úlevu od bolesti. To jim pomáhá v pohybu či vyměšování, lépe spí a užívají si své rodiny, dokud je neskolí stáří nebo nemoc,“ dodává LeRouxová.

Zdroj: Associated Press, 5. června 2013

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!