Aktuální článek
Jsou nám tři roky, ale snad se tak nechováme

Jsou nám tři roky, ale snad se tak nechováme

  • Hysterie předčasných voleb je šťastně za námi, oslavy konopí a zimní radovánky a večírky v úsměvném očekávání před námi. Volby hodnotit nehodlám, byla to vůle lidu, vůl jen ten, kdo k volbám vůbec nešel. Ale to je už nevratná minulost.

Radujte a veselte se s námi, protože magazín Legalizace právě slaví tři roky své existence. A to hlavně díky tobě, drahá čtenářko či čtenáři. Mám skutečně upřímnou radost z toho, že tě zajímají naše zkušenosti a informace o legálních i nelegálních drogách, které ti pravidelně na stránkách Legalizace přinášíme. Přeji si, abychom navzdory možné policejní perzekuci mohli ve své práci pokračovat, poukazovat na léčebné vlastnosti nesmyslně zakázaných a v medicíně opomíjených látek a podporovat všechny, kterým současná represivní drogová legislativa zmařila naděje ve spravedlnost, právo na svobodu nebo jim dokonce ohrozila či zničila život. Jsi to ty, milá čtenářko, milý čtenáři, kdo nám dává důvod a energii jít dál, a patří ti za to velký dík.

Jak už to v životě chodí, radosti jsou vyvážené smutkem a štěstí utrpením. Nemáme se všichni stejně, každý jsme originál a máme svou vlastní cestu, po které buď vesele poskakujeme, nebo bolestivě klopýtáme. Mělo by však být samozřejmostí všech, kdo mají sdostatek sil, podat pomocnou ruku těm, kdo již tolik nemohou. Rozhodně to nesmí být obráceně, jako se to nedávno stalo těžce nemocné paní, která se stala obětí odporně nemorálního zločinu, jenž popisuje ve svém dopisu:

Jsem pacientka s diagnózou SLE, tedy lupus, což je autoimunitní neinfekční onemocnění, které se projevuje mimo jiné značnými bolestmi nohou. Když jsem se rozhodla vyzkoušet léčivé konopí, obrátila jsem se na vás vloni s prosbou o zaslání několika semínek konopí. I paní doktorka mi doporučila sehnat si pár rostlinek, že by mi to mohlo třeba pomoci zmírnit příznaky a bolesti, které mám téměř neustále. Někdy kvůli bolesti nejsem schopna vnímat ani okolí, zhorší se mi paměť, nefunguji. Jen konzumuji prášky na bolesti a čekám na zmírnění stavů.

Semínka, která jste mi poslal, jsem zasadila a rostlinky krásně rostly v ústraní chalupy za velkou zdí v koutě. A pak přišel čas sklizně a sušení. Ale právě v té době mi rostlinky někdo ukradl a v zemi zůstaly trčet jen stonky. A já se ptám: Copak nevidí nemocného, špatně chodícího člověka a vymetou mu zahradu do posledního lístku? Co je to za svět, kde se krade, kde člověk člověku nepomůže, ale místo toho si do něj ještě kopne? Je málo lidí jako vás, kterým na druhých opravdu záleží. Mé řádky jsou tu proto, abyste o tom věděl. Žádat vás o další semínka ale již nebudu, jelikož nechci pěstovat léčivé konopí pro případné zloděje. Ale jak mám sama sobě teď pomoci, to opravdu nevím.“

A tak mě souvislosti s tímto příběhem napadá, že pokud by snad do budoucna měla přetrvat nějaká represivní drogová politika, měla by tvrdě postihovat právě takovéto jednání. Nechť legalizace konopí umožní každému vypěstovat si pár rostlin pro osobní potřebu beze strachu a s jistotou, že v případě krádeže či jiné škody bude mít právo se legálně bránit.

Robert Veverka

 Navštivte nás na Cannafestu 2013

Pokud vás zajímají bližší informace o právech a svobodách pěstitele, chcete se seznámit s novými pěstebními metodami a navíc se i dozvědět novinky o léčebném využití konopí, pak ve dnech 8. až 10. listopadu 2013 navštivte na pražském Výstavišti Incheba mezinárodní konopný veletrh Cannafest 2013. Budeme vám plně k dispozici na našich stáncích číslo 130 a 131, kde kromě prezentace našich služeb a projektů, také oficiálně zahájíme v pořadí již šestý ročník akce Semínka seniorům, v rámci které zdarma poskytujeme konopná semínka všem plnoletým občanům a především seniorům, kteří se chtějí léčit konopím.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!