Aktuální článek
Veletrhy sezóny

Veletrhy sezóny

  • Po bujarém a skvěle vydařeném létě přichází chvíle pro zklidnění. Přípravy na zimní období brzy vyvrcholí, a protože mrazivé počasí s sebou přinese i mnoho krásných svátků, rozhodli jsme se vám nabídnout několik vyčerpávajících tipů, kam vyrazit na výhodné nákupy. A kde jinde než na veletrhu by to mělo být?

CANNAFEST
8.–10. listopad, Výstaviště Praha

Doslova za dveřmi je další ročník mezinárodního konopného veletrhu Cannafest. Ten se na Výstavišti Incheba v Praze Holešovicích zabydlí ve dnech 10.–13. listopadu 2013. Těšit se můžete na expozice více než stovky vystavovatelů z 19 zemí světa. Samotnou kapitolu potom tvoří pestrý odborný a doprovodný program. Cannafest každý rok představuje nejnovější trendy v oboru především prostřednictvím zastoupených vystavovatelů, kteří si i pro letošní ročník připravili spoustu novinek. Vysokou úroveň celé akce zajišťuje odborný program, který pořadatelé rok od roku zkvalitňují. „Návštěvníci se mohou těšit na odbornou konferenci, v rámci které vystoupí například prof. Lumír Hanuš, přední odborník na výzkum léčebného konopí.

Z USA zavítá Steve DeAngelo, provozovatel nejrozsáhlejší legální banky léčebného konopí na světě, zajímavá bude i přednáška Howarda Markse alias Mr. Nice, který představí společně se Shantibabou společný projekt CBD Crew,“ vyjmenovává část odborného programu ředitel veletrhu Lukáš Běhal. V rámci doprovodných programů stojí za zmínku rozsáhlé workshopy o.s. Konopa se zaměřením na potenciál konopí jako přírodního zdroje, přičemž mlsné jazýčky se můžou zapojit do soutěží o nekvalitnější konopný olej či nejlepší konopný nápoj. K dispozici bude i nabídka relaxu v podobě uvolňující konopné masáže. Samozřejmostí jsou již tradiční Rolls & Smoking Chillout Zone se soundem DJs či doprovodná stage se zábavným programem po celé tři dny veletrhu. Po loňském úspěchu přicházíme i letos s oblíbenou Cannafest Vapo Lounge, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet vaporizéry
předních výrobců a k dispozici budou nejrůznější lékařské byliny, jako je meduňka, heřmánek, máta či šalvěj. Aktivit je na veletrhu opravdu dost, pro více informací je nejlepší průběžně sledovat oficiální stránky Cannafestu nebo jejich facebookový profil.
cannafest.cz

STREET ARENA
16.–17. listopad, Výstaviště Praha

Horké letní dny jsou už definitivně za námi a podzimní veletrh Street Arena se blíží. Druhý ročník veletrhu nabídne příznivcům adrenalinových sportů pestrý program, spojený s nakupováním vybavení na snowboard, skate, freeski a streetwearové módy. Návštěvníci všech věkových kategorií mají jedinečnou příležitost výhodně se vybavit na zimu a zároveň zažít velkou podívanou Xtreme doprovodných aktivit přímo na pražském Výstavišti. Vstup na veletrh bude zdarma. V minulém roce veletrh Street Arena navštívilo během celého víkendu téměř 7 000 návštěvníků. Unikátní projekt těchto měřítek se okamžitě zařadil mezi významné sportovní veletrhy v ČR. 

Nedílnou součástí celého veletrhu byl doprovodný program, který zahrnoval snowboardové závody na opravdovém sněhu ve snowparku včetně plnohodnotného stair setu, postaveném speciálně pro veletrh Street Arena. Konaly se tam exhibice i volné ježdění amatérských jezdců a závod Best Trick, kterého se zúčastnila řada českých profesionálních jezdců ze všech koutů České republiky. Hlavní událostí druhého dne veletrhu byl závod ve skateboardingu přímo v hale veletrhu. Kvalifikace se jela na bednách postavených ve tvaru loga HF v celkovém počtu 24 skaterů. Druhý ročník veletrhu Street Arena se bude konat 16. a 17. listopadu 2013 a klade si za cíl sjednotit pod svou střechu ještě větší počet prodejců než v minulém roce. Nově se otevírá i freeski značkám a jezdcům. Těšit se můžete na nové kolekce, akce a slevy na zboží, soutěže i na přímou interakci se svými oblíbenými značkami. Kromě prezentace a možnosti nakupování sortimentu od těch nejpovolanějších je pro návštěvníky připraven bohatý program plný Xtreme exhibicí, módních přehlídek a soutěží. Po oba dny veletrhu se bude konat ježdění, exhibice a závodu na snowboardu a freeski ve snowparku přímo u haly. Uvnitř veletrhu se uskuteční skate závod Game of Skate a adrenalinové exhibice.
streetarena.cz 

IN-JOY INDOOR FESTIVAL
22.–24. listopad, BVV, Brno

IN-JOY Talent Stage nabídne zbrusu novou soutěž pro všechny hudební milovníky. Probíhá celý podzim, a pokud se chcete zúčastnit, stačí vyplnit přihlášku na webu, poslat nahrávku či video autorské skladby a fotku skupiny nebo jednotlivce. Tyto nahrávky pak budou zveřejněny na stránkách festivalu a facebookového profilu IN-JOY, kde bude moci veřejnost hlasovat a vybrat tak osm nejlepších, kteří postoupí do finále. O celkovém vítězi pak rozhodne odborná porota. Na vítěze čeká možnost vystoupit na afterparty festivalu IN-JOY, a to jako předskokan známého hudebníka. Vítěz rovněž nahraje svůj vlastní singl, který partner festivalu Kiss Hády prostřednictvím Kissparády roznese do uší všem posluchačům. A aby toho nebylo málo, na začínající celebritu čeká finanční odměna 10 000 Kč! V pavilonu E zažijete ojedinělou atmosféru v rámci vytvořeného městečka IN-JOY Street City. V ulicích tohoto street komplexu se setkáte s předními sportovci a umělci, které najdete v jednotlivých sektorech a zónách. 

Ve všech třech sektorech věnovaným umění, sportu a kultuře si vychutnáte prvotřídní vystoupení tanečních skupin, artistů, hiphoperů, DJs a spousty dalších. Městečko bude po celou dobu všech tří dnů žít vlastním životem a vy se stanete jeho součástí! Program bude po celou dobu doslova nabitý zábavou, v každém sektoru a zóně najdete show a exhibice, soutěže pro diváky, vystoupení umělců, workshopy, semináře apod. Součástí Street City budou různé shopy, atraktivní služby, hudba, zábava, párty. Nudit se nebude nikdo! Pavilon C bude svět budoucnosti s nejnovějšími technologickými hračkami a stroji. Dokonalé výkonné stroje vám umožní strávit jedinečné chvíle hraním úžasných 3D her a zažít exotiku virtuálního světa. Skvělé místo pro milovníky technologií nabízí možnost zahrát si proti skutečným profesionálům a získat cool zařízení od ASUS i nový fotoaparát. Společnost ASUS přichází na festival se stanem Republic of Gamers, kde budete mít možnost vyzkoušet nejnovější hry na tom nejlepším hardwaru, který ASUS nabízí. Stan plný výkonných počítačů se špičkovými grafikami, s nimiž si užijete hraní s kamarády nebo zkusíte porazit profesionály v jednotlivých hrách. Součástí celé herní sekce je zakončení Národní ligy ve Starcraft a Quake.
in-joy.cz 

HOLEŠOVICE FASHION MARKET
29. listopadu – 1. prosince, Pražská tržnice haly č. 7 a 8, Praha

Give in Style, tak zní podtitulek již sedmého dílu trhu nezávislé módy a šperků Holešovice Fashion Market. Od pátku 29. 11. do neděle 1. 12. se čtyři haly Pražské tržnice v Holešovicích změní v pestrou přehlídku originální české a slovenské módy. Návštěvníci se mohou těšit přibližně na 140 návrhářů a designérů, kteří představí jimi navržené oblečení, módní doplňky, šperky a bytový design. Poprvé bude Holešovice Fashion Market trvat celé tři dny. Po celou dobu budou hrát DJs, na programu budou módní přehlídky, hudební a taneční vystoupení, workshopy i večerní afterparty. 

Holešovice Fashion Market pořádají módní značky Lovemusic a Plazmalab. Vstup je zdarma a bez bariér, děti jsou vítány. Občerstvení zajistí bar, kavárna i čajovna. Holešovice Fashion Market je součástí projektu Nové trhy, který sdružuje moderní, výběrové trhy s originálními výrobky. Trhy jsou tradičním místem setkávání výrobců se zákazníkem, nejpřirozenější formou přímého prodeje a současně společenskou událostí. Cílem Nových trhů je vytvořit alternativu k anonymnímu nakupování sterilních výrobků v obchodních centrech a podpořit lokální tvůrce. Návštěvníci Holešovice Fashion Marketu si mohou vybrat originální výrobek od konkrétního návrháře, setkat se se zajímavými, kreativními lidmi a strávit čas v inspirativním prostředí naplněném příjemnou, přátelskou atmosférou.
holesovicefashionmarket.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!