Aktuální článek
Odkazujeme – osvětové vzdělávací organizace

Odkazujeme – osvětové vzdělávací organizace

www.beckleyfoundation.org

Beckley Foundation je sdružení podporující výzkum vědomí a jeho modulace z pohledu mnoha vědeckých oborů. Usilují i o změnu globální protidrogové politiky směrem k racionálnějšímu přístupu, který by byl podložen důkazy a posouval důraz směrem od kriminalizace ke zdraví. Beckley Foundation ustavila tým z čelních světových analytiků zabývajících se drogovou politikou, aby připravili přehled nejnovějších vědeckých důkazů týkajících se konopí a politiky kontrolující jeho užívání. Jejich výsledky jsou na stránkách pravidelně zveřejňovány. V jednom z reportů například projednávají, jak mohou jednotlivé země změnit konopnou politiku vzhledem ke svým vlastním potřebám. Doporučují, aby země s podobnými národnostmi společně odsoudily mezinárodní drogové konvence a ustanovily vlastní specifické dohody o konopí, které by lépe vyhovovaly jejich kulturám.

www.ukcia.org

Stránky britských konopných internetových aktivistů, zaměřené proti prohibici. Podle svých slov se snaží o objektivitu, protože věří tomu, že nejlepší zbraní je sdělovat pravdu. Jsou rozdělené do několika souborů: Část zabývající se výzkumem obsahuje vědecké studie, knihovna je mimo jiné plná debat o reformách zákona. V průmyslovém využití se prezentují argumenty, proč je konopí ilegální, v kulturní sekci mapuje historie využívání konopí a důsledky jeho užívání a neoddělitelnou součástí je sekce politika a právo. Zajímavá je terapeutická část, pojednávající o medicínském využívání konopí. Pokud jste pacient léčící se konopím, můžete se zaregistrovat a sdílet s ostatními svoje zkušenosti.

www.cannabiscollege.com

Oficiální stránky konopné akademie v Amsterdamu jménem Cannabis College Foundation. Ve skutečnosti nejde o opravdovou školu, ale o neziskové informační centrum, jehož cílem je poskytovat o konopí přesné a objektivní informace a věnovat se všem možným aspektům jeho využívání. Název College (akademie) vybrali, aby zdůraznili sebevzdělávací zaměření projektu. Lidé z celého světa všech možných národností a kultur zde diskutují o medicínských, výživových, průmyslových a rekreačních využití konopí. Konopná akademie byla vytvořena v roce 1998 v Amsterdamu skupinou dobrovolníků, kteří si říkali „Osvobození zelených vězňů“. Byla otevřena jako volně dostupné centrum se speciálním povolením kultivovat indoor organickou zahradu. Důležitým aspektem akademie je aktivizmus. Její členové se zapojují do holandských politických reforem, pořádají demonstrace, party, čtení poezie, promítání filmů, usilují o udržování vzájemné komunikace mezi aktivistickými skupinami po celém světě, atd. Zájemci se zde mohou dočíst rady, jak být aktivnější ve své vlastní zemi. Na stránkách si také můžete vyplnit kvíz, který otestuje vaše vědomosti o konopí.

www.treatingyourself.com

Velmi přehledná stránka Treating yourself poskytuje informace pomáhající v zodpovědném užívání marihuany lidem, kteří se konopím léčí. Celosvětově distribují časopis Treating Yourself Magazine, který píší pacienti pro pacienty. Magazín si zde můžete za poplatek stáhnout, nebo zadarmo přečíst některé články. K dispozici je místní diskusní fórum. Autor projektu pořádá výstavu Treating Yourself Alternative Medicine Expo 2011 v Torontu. Stránka nabízí zájemcům možnost zakoupení lístku a případným vystavovatelům poskytuje formulář pro registraci.

doporučujeme

cannabis.wikia.com

Známá též po názvem Weed Wiki (konopná wiki), je na první pohled trochu neuspořádaná stránka. Snaží se, jak název napovídá, napodobit encyklopedii Wikipedia. Zabývá se sběrem informací o konopí a obsahuje již více než tisíc článků. Podobně jako Wikipedia je vytvářena svými uživateli, takže pokud máte zájem, můžete se také zapojit. Při troše trpělivosti se zde dá nalézt mnoho zajímavého. Významná část se věnuje projektu Global Marihuana March. K dispozici je například světová mapa rozvoje Global Marihuana March od roku 1999 rok po roce, ukazující účast různých zemí a měst, statistiky, odkazy a videa z akcí.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!