Aktuální článek
KONOPÍ DNES – JAK NEJLÉPE VYUŽÍT TUTO TRADIČNÍ Rostlinu? Postavte si zdravý konopný dům

KONOPÍ DNES – JAK NEJLÉPE VYUŽÍT TUTO TRADIČNÍ Rostlinu? Postavte si zdravý konopný dům

  • Konopí je možné využít také ve stavebnictví, tento fakt však není příliš známý. Jaké jsou benefity konopných staveb a jak je to s náročností výstavby? Co našemu tělu a životu přinese zateplení domu konopím anebo jak z něj vyrobíme zdivo? Jak se prosazuje tento stavební materiál v okolních zemích a proč není u nás více rozšířen? Našimi hosty budou lidé z firmy Mabeko.

Konopí je všestranná rostlina, jejíž produkty slouží jako stavební materiál, jsou základem pro výrobu kosmetiky, dají se využít jako nutričně bohaté potraviny zajišťující tělu minerály a vlákninu anebo jako lék na některé nemoci.  Konopí se dá využít také k výrobě papíru či látek.  Velmi dobré je jeho využití v zemědělství,  má schopnost revitalizovat půdu, ve které roste. Lidé konopí využívají po staletí.

Postavte si zdravý konopný dům na facebooku

Novodobý příběh této rostliny začal jejím oficiálním zákazem, návazným krokem bylo vyšlechtění tzv. konopí technického, odrůdy bez psychotropních látek. V současnosti o konopí slýcháme poměrně často, například v souvislosti s novelizací zákona o léčebném konopí, který by měl zajistit jeho dostupnost pacientům pro zmírnění příznaků vážných nemocí (roztroušená skleróza, zelený zákal, onkologická onemocnění atp.). Přes jeho popularizaci je stále opředenou spoustou mýtů. Konopí s obsahem THC je velmi oblíbené zejména u mladých lidí, i když poselství této rostliny je většinou nepochopené a zneužité.

Kde: NOVÁ PLANETA, Nad Královskou oborou 220/33, Praha 7 Letná 
Kdy:
 28. listopadu 2013 19:00 – 21:00 h 

Příspěvek: 200,- Kč (předplacení celého přednáškového cyklu), 250,- Kč (jednotlivě)

PŘIHLÁSIT

Další akce věnované tématu konopí

8. prosince Konopný mejdan

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!