Aktuální článek
Sázíme s Hydroponicem

Sázíme s Hydroponicem

  • O tom jak by měla nastat legalizace konopí si povídáme s milovníky outdooru a majiteli prvního growshopu v Českých Budějovicích

Ahoj Václave a Václave…

Zdravíme čtenáře Legalizace.

Mohli byste ve stručnosti představit svůj growshop?

S growshopem Hydroponic jsme začali již v roce 2004, a to z důvodu neustále se zvyšujícího počtu zákazníků z Prahy a okolí v našem tehdejším prvním growshopu v Českých Budějovicích. V průběhu roku 2004 jsme postupně začali s distribucí  hnojiv a doplňků firmy BioBizz a postupně se začali zaměřovat taktéž na velkoobchod pro growshopy. Od roku 2005 se postupně stal hlavní činností Hydroponicu velkoobchod, přičemž maloobchodní prodejnu jsme si ponechali. Hydroponic maloobchod funguje společně se vzorkovnou pro velkoobchod na stejné adrese od svých začátků

v roce 2004. Stručně asi vše.

V čem jste jiní než ostatní growshopy?

V přístupu k zákazníkovi, ať už maloobchodnímu nebo velkoobchodnímu. To si myslíme, že je základ našeho podnikání.

V listopadu se v Praze konal konopný veletrh Cannafest, na kterém jste vystavovali. Jak byste tento veletrh zhodnotili?

Výborně odvedená práce od organizátorů, od výběru místa pro konání veletrhu po finální provedení. Co se týče návštěvnosti, byli jsme velmi spokojeni. Tady se ukázal velký zájem české veřejnosti o rostlinu konopí. Nejenže se počet návštěvníků rovná podobným veletrhům jako třeba Spannabis ve španělské Barceloně, ale neočekávaně velký byl hlavně počet návštěvníků, jejichž věk přesahoval 50 let. Cannafest má nakročeno stát se jedním z nejlepších mezinárodních

konopných veletrhů.

Zaujala Vás na veletrhu nějaká novinka ze světa pěstování?

Popravdě si nejsme jisti, zda jsme viděli z výstavy úplně vše. Nejvíce nás asi zaujala automatická střihačka listů z Kanady, kterou tam využívají hlavně v pěstírnách s konopím pro lékařské účely.

Dále pak nová řada jednosložkových minerálních hnojiv FloraDuo od firmy General Hydroponics.

Blíží se pomalu jaro a tedy čas sázet, co byste poradili našim čtenářům, kteří s pěstováním nemají žádné zkušenosti? Jak by měli začít?

Pro alespoň trochu uspokojivou odpověď zde není dost prostoru. To by celý rozhovor zabralo pouze toto téma a nejspíš by to nestačilo. Nejlépe je zajít do nejbližšího growshopu a tam se přeptat. Pokud by měla obsluha navštíveného growshopu problém poradit, je třeba zkusit jiný, nebo se obrátit přímo na nás, Hydroponic. Náš tým je připraven vám poradit se všemi kroky A až Z.

Samozřejmě zdarma.

Outdoor nebo indoor? Semínka nebo klony?

Outdoor je The BEST. I když počasí tady v Čechách přeje spíše indooru.

Klony i semínka. Obojí může mít špatnou i výbornou kvalitu.

Jak nejlépe pečovat o malé rostlinky?

Ve zkratce: hlavně teplo, ideálně 23 až 25°C. Pak dostatečná vlhkost, která má být v počátku mnohem vyšší, než ve zbytku pěstební periody, cca 65 až 80%. Občasné rosení je také velmi přínosné. A v neposlední řadě i správná zálivka. Malé rostlinky se nesmějí přelít. Ať již čistou vodou nebo živným roztokem. To bývá nejčastější chyba.

Celým světem se šíří zprávy o léčebném potenciálu konopí. Máte nějaké osobní zkušenosti s takovou konopnou léčbou?

Velmi dobrou osobní zkušenost mám s použitím extraktu na povrchové kožní zranění a také se zklidňujícími účinky konopí při žaludečních potížích. Překyseluje se mi žaludek a konopí to opravdu zklidní. Nevím jak kolega?

Osobně nemám zkušenosti s využitím konopí pro léčebné účely, ale znám dost lidí, kteří se konopím léčí, ať už extraktem či mastičkami. Někteří pacienti s obdivuhodnými výsledky, u některých bohužel léčba moc nezabrala. Ale tady si myslím, že dost záleží na osobním přístupu každého pacienta. Kdo nevěří, tam léčba tolik nepomáhá.

Užíváte konopí k rekreačním účelům?

Ano, užívám. Jak jsem již zmínil, zklidňuje to můj neustále se překyselující žaludek.

Ano, já také užívám konopí, hlavně po práci pro zklidnění mysli a celého organismu. Neznám nic lepšího.

Jste pro legalizaci konopí? A pokud ano, mohli byste nám popsat, jak si takovou legalizaci představujete?

Nejsme pro přímou legalizaci konopí. Nemyslíme si, že by to bylo přínosem. Obzvláště vzhledem k české mentalitě. Jistá forma postupné legalizace by však měla přijít. Krok po kroku. Od úplné dekriminalizace až po finální legalizaci. Ale myslíme si, že by to měl být dlouhodobější proces.

Byl by čas učit se z toho, co se stalo po prvním kroku, a připravit se lépe na další.

Co si myslíte o smart drugs?

Neužíváme je ani jeden, náš názor je tedy názor „diváků“. Takže jestli povolit nebo zakázat? Povolit, pokud to nebude nějaký nebezpečný chemický koktejl. Fungují nebo nefungují? Fungují, alespoň dle slov některých známých. Ve většině případů jsou asi bezpečné, myslíme si. Jako velké minus vidíme to, že se asi na žádném balení smart drugs nedočtete, co že je vlastně ta účinná složka, která vás má ovlivnit.

Popřejete našim čtenářům něco pěkného do nového roku?

Určitě. Hydroponic team vám přeje to nej ve vašem osobním životě, pevné zdraví, to si nekoupíte. A dále spoustu pěstitelských a léčebných úspěchů s rostlinkou, kterou máme asi všichni stejně rádi. Mějte se krásně.

Děkujeme za rozhovor

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!